[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

جشن ملی شبکه فارس در روز انتخابات، روزنامه شیراز نوین

صدا و سیمای فارس لحظه به لحظه حماسه آفرینی فارسیان فرهیخته را در روز 29اردیبهشت از طریق شبکه‌های متعدد و متنوع جمهوری اسلامی در اقصی نقاط دنیا تماشایی می‌کند.
ویژه برنامه روز انتخابات در سیمای فارس جمعه 29اردیبهشت1396 از ساعت 7:30صبح آغاز خواهد شد و تا ساعت 22 ادامه خواهد داشت.
سید تقی سهرابی مدیرکل صدا و سیمای فارس با بیان اینکه تلاش همکاران رسانه ملی در روز 29اردیبهشت به اوج خود می رسد، گفت: ویژه برنامه انتخابات در فضا و دکوری متفاوت و چشم نواز با بخش‌های بسیار متنوع، دیدنی و گسترده تولید و پخش خواهد شد و پانزده تیم تولیدی در دوازه نقطه شیراز و شهرستان‌ها مستقر و حماسه حضور مردم را لحظه به لحظه در قاب تلویزیون به تصویر خواهند کشید.
مدیرکل صدا و سیمای فارس افزود: در ویژه برنامه جشن ملی شبکه فارس طیف وسیعی از مهمانان، خانواده معزز شهدا، ورزشکاران، هنرمندان، خوانندگان، اساتید دانشگاه، علما، مسئولان مربوطه و همه مجریان شبکه در تولید این برنامه حضور چشمگیری خواهند داشت و مسابقه بزرگ حماسه حضور به صورت پیامکی طراحی و اجرا شده است.
سهرابی اعلام کرد: شهرستان‌های آباده، جهرم، داراب، فسا، کازرون و لار از جمله شهرستان‌هایی هستند که در این روز بزرگ حضور گسترده و پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی را به طور زنده پوشش و انعکاس می‌دهند.
مدیرکل صدا و سیمای فارس به ارتباط زنده این مرکز با سایر مراکز استانی اشاره کرد و افزود: از ابتدای صبح تا پایان رأی گیری حضور حماسی مردم سراسر استان در شبکه‌های ملی و سراسری منعکس خواهد شد و ارتباط متعدد زنده با شبکه‌های سراسری سیما پیش بینی شده است.
وی گزارش‌های خبری خبرنگاران آزاد از شهرستان‌های مختلف استان را از دیگر برنامه‌های این مرکز اعلام کرد و گفت: این گزارش‌ها به فراخور دریافت و پخش خواهد شد و همه عوامل سیمای فارس با همراهی تیم‌های فنی و پشتیبانی از شب قبل از شروع انتخابات تا پایان انتخابات بی وقفه تلاش خواهند کرد تا این رویداد بزرگ ملی را به سراسر جهان مخابره کنند.
سهرابی با اعلام اینکه پخش ویژه برنامه‌های انتخابات از ابتدای اردیبهشت در معاونت خبر آغاز شده است، گفت: معاونت خبر مرکز فارس از ابتدای اردیبهشت بسته‌های خبری ویژه انتخابات را روزانه در قالب 25دقیقه در بخش‌های خبری سیما و صدا پخش کرده است.
وی تأکید کرد: در این بسته خبری به حال و هوای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در استان پهناور فارس و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پرداخته شده است و استفاده از تریبون‌های آزاد در سطح شهر شیراز، دانشگاه‌ها و شهرها و روستاها از جمله برنامه‌هایی بود که در بسته‌های خبری انتخابات پخش شد.
مدیرکل صدا و سیمای فارس به تصویر کشیدن شور و حال مردم در دیدن برنامه‌های صدا و سیما از جمله مناظره‌ها و تهیه گزارش‌های خبری از این شور و حال از دیگر ویژگی‌های این بسته‌های خبری بیان کرد.
سهرابی به نقش مؤثر مجریان و حضور گرم آنان در بین مردم اشاره کرد و افزود: درآستانه روز بیست و نهم اردیبهشت روز برگزاری انتخابات نیز مجریان خبر با حضور در استودیو برنامه‌های زنده سیما آخرین اخبار انتخابات را به اطلاع مردم می رسانند.
مدیرکل صدا و سیمای فارس اعلام کرد: برقراری ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری در روز انتخابات و یک روز قبل از آن از دیگر برنامه‌های معاونت خبر است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در معاونت خبر برای روز انتخابات 8گروه خبری به همراه 55خبرنگار آزاد و 20خبرنگار فضای مجازی در شهرستان‌ها پوشش انتخابات را برعهده خواهند داشت. 
صدای مرکز فارس هم با استقرار 7گزارشگر در سطح شهر و تیم خبرنگاران آزاد در شهرستان‌ها و چهار تیم برنامه ساز در استودیو از ساعت 7صبح تا 23 لحظه به لحضه حضور گسترده مردم فارس را پوشش می‌دهد.
مدیرکل صدا و سیمای فارس تصریح کرد: با توجه به جایگاه خطیر رسانه ملی و تأثیرگذاری فضای مجازی در برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای شهر اسلامی و روستا و به منظور حضور پرنشاط مردم در این حماسه، راه اندازی صفحه انتخابات مرکز با آدرس http://fars.irib.ir/entekhabat شامل: 
انتشار اخبار انتخابات، برگزاری مسابقه عکس با سوژه‌های انتخاباتی، تهیه و تولیدات ویژه کوتاه مختص انتخابات و بارگذاری در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی، انتشار موسیقی تصویر با موضوع ملی، میهنی و انتخاباتی، معرفی ویژه برنامه‌های انتخابات صدا و سیمای مرکز، گزارش‌های تصویری انتخابات و بارگذاری در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های مرکز و کانال های پرمخاطب استان، در دستور کار واحد فضای مجازی مرکز قرار گرفت.
سهرابی با اشاره به نقش مؤثر همکاران حوزه فنی مرکز برای برگزاری بزرگترین رویداد ارتباطی سال 96 گفت: همکاران حوزه ارتباطات زمینی و ماهواره‌ای بیش از یک ماه است که در حال آماده سازی بستر مناسب این ارتباط‌ها هستند.
گفتنی است برقراری ارتباط زنده از دوازده نقطه در سراسر استان به صورت همزمان برای شبکه فارس یک حد نصاب محسوب می‌شود که این نشان از توانمندی بی نظیر حوزه فنی به ویژه واحد ارتباطات زمینی و ماهواره‌ای صدا و سیمای مرکز فارس است.
وی خاطرنشان کرد تا روز برگزاری انتخابات احتمال افزایش نقاط تحت پوشش برنامه‌های زنده در صدا و سیما در حال بررسی است و ابراز امیدواری کرد این تلاش‌ها موجب حضور باشکوه مردم در جشن انتخابات شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی