[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۸
  • دوره جدید

همه چیز به کام اسکوچیچ!، روزنامه شیراز نوین

آخرین خبر - لژیونرهای ایرانی در لیگ‌های معتبر اروپایی، پس از درخشش در تیم ملی نتوانستند بازگشت خوبی به مسابقات باشگاهی داشته باشند. فاصله کوتاه بازی‌های ملی و باشگاهی، باعث شد لژیونرهای اروپایی تیم ملی پس از بازگشت نتوانند هفته خوبی را پشت‌سر بگذارند. 
مهدی طارمی، ‌مهاجم پورتو که در هر 2 بازی تیم ملی موفق به گل‌سازی شد، شنبه شب در لیگ پرتغال مقابل اسپورتینگ به زمین رفت. بازی حساسی که تأثیر پررنگی روی سرنوشت قهرمانی در پرتغال دارد. پورتو در شبی که بازی ضعیف‌تری از حریفش انجام داد، توانست با تساوی یک-یک زمین مسابقه را ترک کند. طارمی ‌در این بازی، به عنوان تک مهاجم به زمین رفت و بین مدافعان حریف، فرصتی برای گلزنی به‌دست نیاورد. او فقط یک بار برای هم‌تیمی‌هایش موقعیت ساخت و خودش، هیچ ضربه‌ای به سمت دروازه حریف نداشت.
سردار آزمون، نسبت به طارمی ‌روز بدتری را پشت سر گذاشت اما تیمش توانست برنده شود. زنیت، این هفته مقابل اخمد‌گروژنی توانست 3- 1 برنده شود. آزمون در ترکیب اصلی زنیت بود اما به‌خاطر نمایش نه چندان خوب، دقیقه 58 از زمین بیرون رفت. او دو شوت به دروازه حریف زد که هر دو ضربه‌اش، خارج از چارچوب بودند. آرتم دزیوبا، زوج آزمون در خط حمله جور او را کشید و با دو پاس گل، نقش مؤثری در پیروزی تیمش داشت. 
سامان قدوس هم از روی نیمکت، شکست برنتفورد را تماشا کرد. قدوس که پیش از بازی‌های ملی به ترکیب اصلی برنتفورد رسیده بود، یکی از معدود بازیکنان ملی‌پوش این تیم انگلیسی محسوب می‌شود. برنتفورد این هفته در خانه، با یک گل از برایتون شکست خورد و قدوس، حتی یک دقیقه هم فرصت بازی پیدا نکرد. تصمیمی‌که احتمالاً بیش از هر چیز به‌خاطر خستگی قدوس و بازگشت او از مسابقات ملی بوده است. 
طارمی ‌و آزمون پس از نمایشی نه‌چندان خوب در لیگ داخلی، آماده حضور در لیگ قهرمانان اروپا خواهند شد. بازی‌های حساسی که فرصت بزرگی برای درخشش دو مهاجم تیم ملی محسوب می‌شود. آزمون با زنیت در لندن، میهمان چلسی خواهد بود و طارمی‌ و پورتو، باید در مادرید روبه‌روی اتلتیکو قرار بگیرند.
 البته فعلاً مربیان طارمی، آزمون و قدوس، اظهارنظری درباره بازی‌های ملی این 3 بازیکن و تأثیر خستگی این دیدارها روی ساق بازیکنان‌شان نکرده‌اند اما قطعاً با توجه به فشردگی مسابقات انتخابی جام‌جهانی قطر در قاره کهن و آغاز مسابقات لیگ قهرمانان اروپا، افت لژیونرها‌ محسوس‌تر خواهد بود و این اصلاً مطلوب مربیان باشگاهی آن‌ها نیست. 
دو روز پیش بود که سرمربی الشباب الاهلی امارات که دو بازیکن ایرانی دارد، به حضور آن‌ها در اردوی تیم ملی اعتراض کرد. مهدی علی، سرمربی شباب‌الاهلی از وضعیت آمادگی دو ستاره ایرانی جدیدش یعنی مهدی قائدی و احمد نوراللهی ابراز نگرانی کرد. 
علی در مصاحبه خود عنوان کرد: «برای ما ایام فیفا دی مفید نبودً مخصوصا دو بازیکن ایرانی ما مهدی قائدی و احمد نوراللهی در این ایام پیش ما نبودند و این باعث شد تا آمادگی خوبی نداشته باشیم. 
این دو بازیکن ایرانی چند روز قبل از ایام فیفا دی به ما ملحق شدند و بعد از چند روز تمرین از ما جدا شدند. آن‌ها می‌دانستند فقط چند دقیقه برای ما در هفته سوم لیگ بازی کردند ولی با این وجود راهی اردوی تیم ملی کشورشان شدند.»
 اکثر بازیکنان تیم ملی ایران را لژیونرها تشکیل می‌دهند و این مسئله خوشایند تیم‌های باشگاهی آن‌ها نیست، اما قطعاً دراگان اسکوچیچ از آن رضایت دارد، چرا‌که بازیکنانش را در عالی‌ترین سطح آمادگی در اختیار می‌گیرد و علاوه ‌بر آن از داخل ایران هم اعتراض و انتقادی متوجهش نیست، چرا‌ که هنوز لیگ برتر آغاز نشده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی