[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

مرگ ۱۹ نفر در یک روز ، روزنامه شیراز نوین

آخرین گزارش از خطوط مقدم جبهه کرونا: 
مرگ ۱۹ نفر در یک روز 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز بیست و سوم شهریور ۱۴۰۰، اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس و بیان آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس، از جان باختن ۱۹ هم استانی دیگر طی شبانه روز گذشته در اثر بیماری کووید ۱۹ خبر داد.
او افزود: مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون نیز به عدد شش‌هزار و ۴۶۷ نفر رسیده است. دکتر سید روح الله حسینی در ادامه از بهبودی ۳۷۷هزار و ۶۰۳ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر حسینی در ادامه همچنین از پذیرش ۴۲۵ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان خبر داد. او عنوان کرد: مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم به سه‌هزار و ۳۸ نفر رسید و هم اکنون ۳۰۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او با بیان اینکه تاکنون، یک‌میلیون و ۷۰۲هزار و ۵۹۰ دوز نوبت اول و ۷۱۶هزار و ۲۱۱ دوز نوبت دوم واکسن علیه ویروس کرونا در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: همچنین با ۱۱۲هزار و ۴۳۰ دوز تزریق شده طی روز دوشنبه، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تاکنون در فارس به دومیلیون و ۴۱۸هزار و ۸۰۱ دوز رسید.
این مقام مسئول در دانشگاه با اشاره به خستگی مردم از شرایط موجود بیماری ویروس کرونا که منجر به ساده انگاری عمومی شده و نتیجه این ساده انگاری‌های نیز منجر به مشاهده آمارهای شکننده در روزهای اخیر شده است، از مردم استان خواست به جای ساده انگاری و خستگی ناشی از رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، همدیگر را نسبت به ثبت نام در سامانه‌های مربوط به واکسیناسیون تشویق کنیم؛ چراکه تنها راه بازگشت به زندگی عادی، انجام واکسیناسیون همگانی همراه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای رسیدن به درصد ایمنی جمعی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی