[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

یاقوت سرخ در انتظار سرمایه‌گذار، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: برداشت انار از سطح 1800 هکتار از باغ‌های کازرون آغاز شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، حمید رشیدی با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال 72هزار تن انار از باغ‌های این شهرستان برداشت شود، تصریح کرد: میانگین عملکرد باغات انار در کازرون 40 تن در هر هکتار است. به گفته وی، انار از جمله محصولاتی است که سازگاری کامل با شرایط آب و هوایی کازرون دارد و برداشت این محصول تا پایان مهرماه ادامه دارد. رشیدی با تأکید بر اینکه شهرستان کازرون با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و آب و هوایی سومین قطب تولید انار در استان فارس است، افزود: عمده محصول انار این شهرستان در منطقه شاپور تولید می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه کرم‌ گلوگاه یک‌ آفت مهم برای محصول انار در شهرستان کازرون است، ابراز کرد: رعایت مسائل بهداشتی و دفع درست ضایعات انار از سطح باغ‌ها، استفاده از دستگاه پرچم‌زدا و نصب تله‌های فرمونی و نوری در زمان مناسب مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از توسعه این آفت می‌باشد. رشیدی بیان کرد: عمده ترین ارقام انار تولیدی در شهرستان کازرون شامل رباب، بریت، اتابکی و میخوش است و این محصول به سایر استان‌ها و کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق، 
صادر می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون خاطرنشان کرد: با توجه به نبودن صنایع فرآوری مناسب در شهرستان، سرمایه‌گذاری در این حوزه با توجه به کیفیت و کمیت محصول تولیدی می‌تواند برای سرمایه‌گذاران بسیار سودآور باشد و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون برای راه اندازی فرآوری صنایع تبدیلی انار از سرمایه‌گذاران حمایت جدی می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی