[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

احیای باغ ملی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، کریم شکوهیان شهردار این منطقه با بیان اینکه حفظ و احیای باغ ملی به عنوان جاذبه ای دیدنی در منطقه سه شهرداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: نگاهی به تاریخچه باغ ملی به عنوان یکی از جاذبه‌های تفریحی گردشگری شهر شیراز نشان می‌دهد که این باغ بیش از جاذبه‌های طبیعی، از نظر تاریخی نیز دارای ارزش و اهمیت است. شکوهیان با بیان اینکه قرارگیری باغ ملی در مکانی که تعداد زیادی از جاهای دیدنی شیراز نظیر آرامگاه حافظ، آرامگاه هفت تنان، دروازه قرآن، باغ جهان نما و... وجود دارد، باعث شده است تا شهروندان شیرازی و گردشگران داخلی و خارجی بی‌شماری این باغ را نیز برای فراغت خود انتخاب کنند، تصریح کرد: در همین راستا و بنا بر اهمیت موضوع، بهسازی آن در دستور کار شهرداری منطقه سه قرار گرفته است.
شهردار منطقه سه با بیان اینکه بهسازی و احیای باغ ملی می‌تواند در جذب هرچه بیشتر گردشگر و توانمندسازی بیش از پیش منطقه مؤثر باشد، تصریح کرد: با توجه به اینکه کف فرش این باغ به دلیل قدیمی بودن و اینکه سال‌ها کاری در آن صورت نگرفته بود از کیفیت نامطلوبی برخوردار بود، به همین منظور عملیاتی چون خاک‌برداری، اجرای بلوکاژ با سنگ لاشه، شن ریزی و اجرای بتن مگر این پروژه انجام شده است و به زودی عملیات کف سازی و سنگ‌فرش پروژه که مربوط به فاز اول پروژه است، آغاز می‌شود. ضمن اینکه بهسازی تأسیسات و روشنایی قدیمی باغ، نورپردازی و اصلاح فضای سبز آن نیز در این فاز از پروژه انجام خواهد شد. وی مساحت پروژه بهسازی باغ ملی را حدود 8000 مترمربع عنوان کرد و افزود: اتمام این طرح بالغ بر 100میلیارد ریال هزینه برای شهرداری در پی خواهد داشت.
کریم شکوهیان در پایان ابراز امیدواری کرد که با وجود درختان کهنسال و جلوه‌های دیدنی که این باغ در فصول مختلف سال از خود نشان می‌دهد، بهسازی این پارک نیز بر زیبایی آن بیفزاید و فضایی بهشت‌گونه برای بازدیدکنندگان پدید آورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی