[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

پشتیبانی برای محرومیت‌زدایی، روزنامه شیراز نوین

جلسه بازدید دو عضو شورای اسلامی شهر به همراه شهردار و مدیران اجرایی از پروژه‌های در حال اجرای محلات کمتر برخوردار شهرداری منطقه دو شیراز برگزار شد. به گزارش واحد خبر در روابط عمومی شهرداری منطقه دو، در این مراسم شهریاری، از برنامه زمان بندی شده اجرای پروژه‌های عمرانی توضیحاتی را به نصیری و اسکندری از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز ارائه داد و بیان داشت: کلیه پروژه‌های عمرانی این منطفه دارای پیوست 
اجتماعی است.
 مساعدت شورا برای پیشبرد پروژه‌ها
شهردار منطقه دو شیراز افزود: تعدادی از پروژه‌های منطقه 2 شیراز بحمدالله به اتمام رسیده و مورد بهره برداری و استقبال شهروندان قرار گرفته و شماری از آنها نیز در دست احداث می‌باشد. وی در بخش دیگری از سخنانش از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز درخواست کرد تا در مسیر تهیه اعتبارات لازم برای پیشبرد پروژه‌های پیش بینی شده همیاری و مساعدت کرده و این منطقه محروم شیراز را به افق‌های مطلوب نزدیک کنند. شهردار منطقه 2، در ادامه با توجه به پروژه‌های در دست احداث که همگی با نیازسنجی ازمردم و پیوست اجتماعی طراحی شده، گفت: تعامل بسیار مطلوبی بین اعضای محترم شورای اسلامی شهر و مجموعه شهرداری به وقوع پیوسته و با درایت و حمایت این مجموعه سال 1400 دوران شکوفایی منطقه 2 خواهد بود.
 پیشبرد پروژه‌ها چشم‌انتظار حمایت شورا
در ادامه این جلسه و بازدید دکتر نصیری، ناظر شورای اسلامی شهر در منطقه دو با تقدیر از مجموعه  شهرداری در خصوص پیشرفت‌های مطلوب پروژه‌ها گفت: پیشبرد پروژه‌ها در این منطقه همیاری یکایک اعضای شورای اسلامی شهر را می‌طلبد و ان‌شاءالله با همکاری کمیسیون‌های مختلف شورا شاهد به بار نشستن تمای پروژه‌های تأثیرگذار در سطح منطقه دو باشیم. این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش گفت: در جهت توسعه این منطقه و توان درآمدزایی آن بایستی گام‌های محکم‌تری برداشته شود تا بتوانیم به پیشرفت پروژه‌ها سرعت ببخشیم و در اجرای طرح‌های اجتماعی بنا به نیاز هر محله بستر امکانات فرهنگی، رفاهی، تفریحی و ورزشی را فراهم کنیم تا جوانان و نوجوانان از پتانسیل‌های موجود برخوردار شوند؛ چراکه بدین وسیله می‌توانیم قهرمانان بی شماری را همچون گذشته در تمامی عرصه‌های ملی، فرهنگی، ورزشی پرورش داده و از پتانسیل‌های آنها بهره مند شویم. ناظر شورا در منطقه دو در ادامه اظهار داشت: کمیسیون سرمایه گذاری در این مجتمع‌ها باید تعیین تکلیف شوند که بتوان با آن به اجرای پروژه‌ها سرعت بخشید. نصیری افزود: با توجه به اینکه سطح محدوده بزرگ این شهرداری از نظر داشتن پارک و فضای بازی ضعیف است، باید برای رفاه شهروندان به پروژه‌های در دست اقدام در حوزه فضای سبز و ورزشی  سرعت بخشید. در همین زمینه در کمیسیون فرهنگی رایزنی‌هایی شده است که سالن‌های ورزشی را در این محور تقویت کنیم. وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: متأسفانه بسیاری از اهالی این منطقه از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند؛ به طور مثال کودکانی وجود دارند که در مدرسه تیزهوشان قبول می‌شوند ولی چون کرایه رفت و برگشت را ندارند، استعداد آنها تباه می‌شود. به همین دلیل باید همت کرده و در مناطق محروم شهر و هم برای آینده شهر و کشور استعدادیابی کنیم؛ چراکه بسیاری از جوان‌های این منطقه در زمینه‌های فرهنگی و ورزشی استعداد زیادی داشتند که الان دچار اعتیاد شده اند. باید در نظر داشته باشیم که در سال‌های اخیر قهرمانان زیادی در سطح المپیک و پارا المپیک از همین مناطق پایین شهر به جوایز معتبرترین آوردگاه‌های جهانی دست یافته اند و وظیفه ماست که برای سال‌های نه چندان دور و ادامه این دستاوردها جایگزین‌هایی را پرورش دهیم تا در ادامه راه قهرمانانی جدید را نظاره‌گر باشیم که پرچم مقدس این نظام مقدس‌ را برافراشته نگه دارند.
 تعریف پروژه‌ها بر اساس نیاز مردم
در ادامه، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: همانطور که در گزارشات مشاهده می‌شود، منطقه دو وسیع‌ترین و پرجمعیت‌ترین منطقه شهر شیراز است که این مسئله چراغ راهی را برای ما روشن می‌کند تا توجه ویژه‌ای به عمران و آبادانی این منطقه معطوف داریم. اسکندری با تشکر از زحمات شهریاری و کارکنان این منطقه از شهرداری در حوزه‌های مختلف افزود: همانگونه که تراکم جمعیت در یک محله افزایش می‌یابد، باید توجه به امکانات آن منطقه نیز بشود. محله‌های زیادی در سطح این منطقه وجود دارد که نیازهای متفاوتی دارند. وی افزود: نکته خوبی که در این منطقه صورت گرفته، نیازسنجی پروژه‌ها می‌باشد. یعنی اینکه شهردار منطقه با کمک یاوران شورا نیازسنجی انجام داده و بر اساس نیاز مردم پروژه‌ها تعریف شده اند. این عضو شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه خواستار بهسازی فضاهای موجود با اختصاص هزینه‌های اندک شد و گفت: وقتی پارکی روشنایی نداشته باشد، به مرکز فساد و محل اجتماع معتادان تبدیل می‌شود. به همین دلیل باید توجه ویژه ای بر ماهیت این منطقه شود و پروژه‌هایی تعریف شوند که اثرگذاری مطلوب را داشته باشد. اسکندری در ادامه افزود: نباید به صورت همزمان چندین پروژه را کلنگ زنی کرد و بعد از مدتی نتوان هزینه را پرداخت کرد. بر همین اساس باید پروژه‌های عمرانی را دسته بندی کرد؛ مثلاً پروژه‌هایی که نصفه‌نیمه رها شده اند را در اولویت قرار داد و سپس تصمیم به کلنگ زنی پروژه‌های جدید گرفت. وی خواستار برنامه ریزی دقیقی با احتساب زمان بندی افتتاح پروژه‌ها شد و گفت: در میان همه پروژه‌های در دست اجرا، طرح لوله گذاری بولوار سیبویه یک پروژه کلیدی است که قابلیت‌های زیادی دارد. همچنین احداث 45 متری بولوار محراب می‌تواند ترافیک منطقه را کم کند. در نظر داشته باشیم که نباید مدام پل سازی را در دستور کار قرار داد که مردم ترغیب به استفاده از خودرو شوند. رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز خواستار ارائه برنامه زمان بندی شده به شورا شد و اظهار داشت: عملیات لکه گیری، زیرسازی، تک لبه و کانیوگذاری را باید همیشه در دستور کار داشته باشیم. همچنین کار خوبی که در دوره قبل انجام شد نهضت آسفالت بود و در زمره نیازهای اساسی مردم قرار داشت. نیاز اولیه شهر شیراز این است که معابر خاکی را پیدا کنیم و بعد شروع به آسفالت کنیم. گفتنی است در پایان جلسه رئیس کمیسیون عمرانی شورا به همراه نصیری، شهریاری و مدیران اجرایی این شهرداری و تنی چند از معتمدان و مسئولان شورای محلات از تعدادی از پروژه‌های در دست اجرای منطقه دو بازدید به عمل آوردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی