[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۲
  • دوره جدید

رئیسی: مشکل ما با دولت محرمانه‌هاست، روزنامه شیراز نوین

انتخاب: کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه رفاه اجتماعی به شکل مذموم آن را قبول نداریم گفت: رفاه اجتماعی یعنی اینکه جامعه نباید از مشکلات اقتصادی و بیکاری رنج ببرد. حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز سه‌شنبه در جمع تعدادی از طلاب و روحانیون در تالار آدینه تهران اظهار کرد: هویتی که پیدا کرده‌ام، وابسته به ولایت و ارزش‌هاست و می‌دانم که عنایت شما به خاطر همین‌هاست. وی افزود: در اصول تمدن‌ساز اسلام، اصولی نظیر فرهنگ، دین‌مداری، استقلال و رفاه اجتماعی را می‌بینیم و اگر به یک اصل توجه شود و اصل دیگر توجه نشود، مشکلات جدی برای آن ایجاد خواهد شد. 
رئیسی ادامه داد: رفاه اجتماعی به شکل مذموم آن را قبول نداریم؛ رفاه اجتماعی یعنی اینکه جامعه نباید از مشکلات اقتصادی و بیکاری رنج ببرد. اگر برای ایجاد رفاه، امنیت به خطر بیفتد، نادرست است. اگر برای امنیت، استقلال مخدوش شود هم نادرست است. وی افزود: مسائل چهار سال گذشته یک روبنا و ظاهری دارد، بیکاری دارد اوج می‌گیرد و حتی کاسبان هم‌ شغل خود را از دست می‌دهند. 50درصد ظرفیت صنعتی کشور ازکارافتاده و ظرفیت‌های کشور مانند شمع آب می‌شود. رئیسی تصریح کرد: ما در فرهنگ خود هفته‌ای یک ساعت را شغل نمی‌گوییم و در تعریف بیکار با آقایان اتفاق‌نظر نداریم تا برسد به آمار آن. 
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه با این ریتم فعلی عملکرد دولت باوجود 5میلیون بیکار 10سال برای سامان وضع فعلی طول می‌کشد، گفت: عدالت اجتماعی بسیار مهم است و از اهداف انقلاب اسلامی است اما فاصله طبقاتی غوغا می‌کند. وی افزود: اگر نمی‌شود این را محقق کرد بگویند اما با حرکت جهادی کارهای نشد از ابتدای انقلاب شدنی شده است، چطور شاهد باشیم مردم به خاطر مشکلات مانند شمع آب می‌شوند. 
رئیسی با تأکید بر اینکه قرار بود دولتی در طراز اسلام داشته باشیم، ادامه داد: اگر تحریم‌ها برداشته‌ شده است چرا خود وزارت خارجه نمی‌تواند از طریق بانک پولی انتقال دهد، می‌گویند این پول در اختیار ما است اما نمی‌توانند در آن تصرف کنند. 
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه یکی از مشکلات ما با این دولت محرمانگی‌هاست، گفت: چرا از بابک زنجانی شکایت نشد، نگویید در اختیار ماست. با مردم صداقت داشته باشید. وی با طرح این پرسش که آیا باید کدخدا اجازه دهد، بیان داشت: استقلال و فرهنگ کشور حساب است، سند 2030 قبل آن سند آموزش‌وپرورش تصویب شد، اما این سند 2030 کجا تصویب ‌شده است و ابعاد این سند بررسی نشده و تعلیق داوطلبانه سند مصوب آموزش‌وپرورش است. 
رئیسی افزود: می‌گویند این سند را می‌پذیریم، هر جایش غلط بود اجرا نمی‌کنیم، این چه حرفی است، چرا بومی نشده است. وی در مورد توانمندی دفاعی کشورمان نیز گفت: کجای دنیا یک دولت بنیه دفاعی خود را تضعیف می‌کند، موشک برای نجنگیدن است نه جنگیدن، سکوی پرش ماهواره در دانشگاه شریف آماده بود اما گفتند تعطیل شود، اینکه نظامی نیست علمی است، ما حرف داریم.  
رئیسی با بیان اینکه همین مسئله رکود و تورم باید تغییر کند، تورم 8درصد است چون رکود است، تصریح کرد: اگر رکود نباشد، بازهم تورم همین مقدار است؟ این رکود بر بازار، کسب‌وکار ناشی از معطل گذاشتن کشور و نگاه به بیرون است. 
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: حاصل این نگاه غلط جلوه‌های مختلفی دارد، یکی شده سند 2030 و پول‌شویی و دیگری برجام شده و یکی بعد از دیگری صدایش درمی‌آید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی