[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

کشاورزی آب را بلعید ، روزنامه شیراز نوین

 استاندار فارس گفت: برای کاهش تنگناهای اجرایی و مصرفی مردم باید برنامه ریزی کرد و رعایت الزامات مصرف آب نیز ضروری است. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب با اشاره به شرایط خاص جغرافیایی و کم آبی استان فارس گفت: با بهره برداری علمی و صحیح آب، می‌توان از همین مقدار آب موجود بهترین استفاده را کرد. وی افزود: بیش از 92 درصد از مصرف آب ما در بخش کشاورزی است که با تغییر الگوی کشت می‌توان شرایط مناسب تری در تأمین آب مورد نیاز فراهم کرد و منابع زیرزمینی با این روش احیا خواهد شد. نماینده عالی دولت در استان فارس انتقال آب از دریا را از جمله راهکارهای بلندمدت در حل مشکلات این حوزه عنوان کرد و گفت: برای کاهش تنگناهای اجرایی و مصرفی مردم باید برنامه ریزی کرد و رعایت الزامات مصرف آب نیز ضروری است. 
وی از اختصاص 290میلیون مترمکعب آب از طرح انتقال آب دریا به استان خبر داد و افزود: از این مقدار 15میلیون مترمکعب به شهرستان لامرد اختصاص خواهد یافت و این مقدار با توجه به نیاز واحدهای تولیدی تغییر خواهد کرد.
استاندار فارس استفاده از پساب و صرفه جویی در مصرف آب را از اولویت‌های کاری در این زمینه عنوان کرد و گفت: محدودیتی در انتقال آب نداریم اما همچنان باید جنبه‌های اقتصادی و فنی انتقال آب در نظر گرفته شود. گفتنی است این جلسه با بررسی مباحث تخصصی انتقال آب دریا پایان یافت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی