[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

روغن دانه گیلاس باعث جوان‌سازی پوست می‌شود! ، روزنامه شیراز نوین

شاید کمتر نامش را شنیده باشید یا اصلاً از کاربرد آن چیزی بدانید. روغن دانه گیلاس یکی از آن روغن‌های غیر معمول است که برای مراقبت از مو و پوست بسیار عالی است.
به گزارش علاج نیوز به نقل از سیناپرس، روغن دانه گیلاس به رنگ زرد روشن با بوی خفیف و بافت سبک است و باعث تولید کلاژن و بازسازی سلول و جوان‌سازی سلول می‌شود و همچنين يك روغن پایدار و نرم کننده است که به تشکیل یک سد محافظ روی پوست و روی موهای خشک کمک می‌کند.
در طی ۱۰۰-۱۵۰ سال گذشته، به دلیل افزایش مصرف اسیدهای چرب امگا ۶ تغییر قابل توجهی در مصرف روغن‌های گیاهی از دانه‌های مختلف ایجاد شده است. علاوه بر اسیدهای چرب امگا ۳، امروزه توجه ویژه‌ای به اسیدهای چرب کونژوگه نيز شده است. اسیدهای چرب امگا۳ دارای خواص ضد التهابی، ضد ترومبوتیک، ضد آریتمی‌، هیپولیپیدمی ‌و بازكنندگی عروق هستند.
اسیدهای چرب کونژوگه مزایای سلامتی مشابه امگا ۳ را نشان می‌دهند اما خصوصیات ضد توموری را نيز نشان می‌دهند. داده‌های يافته‌های مربوط به محتویات اسیدهای چرب کونژوگه در دانه‌های میوه کمیاب هستند، اگرچه برخی از دانه‌های میوه حاوی اسیدهای چرب کونژوگه هستند.
روغن دانه گیلاس روغن هسته گیلاس است و از هسته‌های گیلاس شیرین مشتق شده است و ميزان آن بين ۲۵ الی۳۰ درصد ورنی متغير است. این روغن دارای مشخصات مشابه روغن بادام شیرین است. با این حال، نسبت به روغن بادام شیرین اثر كمدوژنيك کمتری دارد و باعث می‌شود که این ماده برای مراقبت از پوست مناسب‌تر باشد. در حالی که مقدار بالای امگا ۹ آن را برای جلوگیری از شوره سر در موها ایدئال می‌کند.
روغن دانه گیلاس ماده‌ای است که در چندین محصول آرایشی مانند صابون، کرم و لوسیون وجود دارد.
این روغن، روغن ممتازی است که دارای ویتامین A، اکسید کربن زیاد و همین‌طور توکوفرول طبیعی است و خواص آن مانند روغن هلو و روغن بادام شیرین است. همچنین با توجه به مقدار بالای ویتامین C و E که در روغن هسته گیلاس وجود دارد برای سلامت پوست، مرطوب و صاف نگه داشتن آن بسیار مهم است. ویتامین C در واقع مانع آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد به سلول پوستی و انواع بیماری‌های پوستی مثل آکنه، چین و چروک و … می‌شود.
آنتی‌اکسیدان موجود در روغن هسته گیلاس خاصیت ضد سرطانی قوی دارد که می‌تواند باعث جلوگیری از سرطان شود و اثر ضد سرطانی موجود در آن به علت ترکیبی مشخص از پلی فلونیک با فعالیت‌های بیولوژیک است.حضور فلوییدها در روغن هسته گیلاس یکی از اجزای ضد سرطان فعال است و هم از سرطان و هم از رشد و تکثیر آن جلوگیری می‌کند. حضور آنتی‌اکسیدان‌ها در روغن کمک می‌کند تا سیستم ایمنی خوب شود و با انواع بیماری‌ها مقابله کند.
در اینجا به برخی خواص روغن دانه گیلاس اشاره می‌کنیم:
• روغن دانه گیلاس باعث تولید کلاژن و بازسازی سلول و جوان‌سازی سلول می‌شود.
• روغن دانه گیلاس برای همه انواع پوست به‌خصوص پوست‌های آسیب دیده مناسب است.
• روغن دانه گیلاس یک روغن پایدار و نرم کننده است که به تشکیل یک سد محافظ روی پوست و روی موهای خشک کمک می‌کند.
• روغن دانه گیلاس منافذ را مسدود نمی‌کند و آن را تبديل به یکی از بهترین روغن‌هایی که می‌توان روی صورت استفاده كرد، می‌كند.
• محتوای بالای ویتامین A آن نیز به کاهش ظهور خطوط ریز و چین و چروک کمک می‌کند.
• این روغن نسبتاً ارزان است که برای مصرف به چند قطره نیاز است، بنابراین یک بطری كوچك از آن برای مدتی دوام خواهد آورد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی