[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

مدیر باید گره‌گشا باشد ، روزنامه شیراز نوین

فصل جدید مدیریتی استان فارس در دولت سیزدهم، دوازدهم مهرماه با آغاز به کار رسمی فعالیت استاندار منتخب دولت آغاز شد؛ آیینی که در آن بر توسعه فارس بر محوریت سومین حرم اهل بیت(ع) تأکید بسیاری صورت گرفت.
به گزارش ایرنا، تأکید بر لزوم پیشتازی و الهام بخشی فارس در این آیین یادآور جایگاه رفیعی بود که رهبر معظم انقلاب در سفر اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۷ با تعبیر «فارس در قله است» ترسیم فرمودند.
نام‌گذاری شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی دیگر مدال افتخاری بود که از سوی مقام معظم رهبری زینت‌بخش این دیار شد. هیئت دولت روز چهارشنبه هفتم مهرماه جاری رسماً انتصاب محمدهادی ایمانیه به عنوان استاندار فارس را تصویب و 
اعلام کرد.
در متن حکم آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری نیز خطاب به ایمانیه استاندار جدید فارس، منشور حرکت استان در چهار سال آتی ترسیم شده است.
رئیس جمهوری در این حکم خطاب به ایمانیه یادآور شده است: امید است با اتکال به خداوند متعال و با روحیه انقلابی، پاکدستی، فسادستیزی و اهتمام به مفاد «عهدنامه مدیران دولت مردمی» در گره گشایی از مشکلات مردم استان، تحقق «عدالت و پیشرفت» و رفع «فقر و تبعیض» کوشا باشید.
وی تأکید کرد: مجاهدت برای توسعه و نوسازی زیرساخت‌های استان، پشتیبانی و مانع زدایی از امر تولید در حوزه‌های صنعت و معدن، کشاورزی، دامپروری و گردشگری و همچنین ارتقای موقعیت استان در زمینه بهداشت و درمان با بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی، نخبگان، عشایر غیور استان و جوانان با انگیزه و انقلابی در تعامل بایسته و مستمر با کلیه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلاب اسلامی موردتأکید است.
رئیسی توفیقات استاندار جدید فارس را در انجام وظایف محوله، خدمت رسانی به مردم، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از درگاه خداوند متعال و در جوار آستان ملکوتی سیدالسادات الاعاظم احمد بن موسی بن جعفر رحمت الله علیه خواستار شد.
وزیر کشور در آیین معارفه استاندار جدید فارس به بیان انتظارات و تبیین نقشه راه حرکت استان در دولت سیزدهم پرداخت.
احمد وحیدی در این آیین گفت: از رهبری به خاطر انتساب جایگاه رفیع سومین حرم اهل بیت(ع) به استان فارس تشکر می‌کنیم و اگر بخواهیم فارس را با همین نام بشناسیم که با همین نام هم شناخته شده است،‌ همه باید در این مسیر حرکت کنند.
وحیدی گفت:‌ باید علم و ادب در حرم سوم، متجلی باشد و فرهنگ و معنویت در آن موج بزند و جایی که فرهنگ و معنویت وجود دارد، یعنی در آن هم‌راستایی، همسویی و انسجام است؛ وقتی انسجام ایجاد شد، پیشرفت خیلی سریع تر در دسترس خواهد بود؛ چه پیشرفت سیاسی، چه اقتصادی، چه مادی و چه معنوی، همه اینها به بهترین شکل و به سرعت اتفاق می‌افتد.
وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأثیرگذاری استان فارس بر تحولات سیاسی اجتماعی کشور گفت: الهام آفرینی کار این استان است و باید الهام بخش باشد؛ استانی که همه بگویند از نظر رفاه، نبود آسیب‌های اجتماعی و تعامل و همدلی نمونه است.
وی خاطرنشان کرد: استان فارس که حرم سوم است، باید مظهر تعامل و تفاهم برای حرکت در راستای تحقق اهداف نظام، پاسخ به نیازهای مردم و رفع مطالبات آنها باشد که این موارد از بزرگ‌ترین توفیقات خدمتگزاران مردم است.
وی یادآور شد: شخص استاندار به تنهایی نمی‌تواند به این اهداف دست یابد و این مهم، همکاری همه را می‌طلبد؛ آنجا که دولت و ملت یکی شد، مردم سالاری دینی که هم مفهوم اجتماعی و هم سیاسی دارد، محقق می‌شود. 
وحیدی با اشاره به آغاز دوره جدید مدیریتی استان فارس گفت:‌ در استانداری، به روی همه باز است و آحاد ملت، دکتر ایمانیه را استاندار خود و او نیز خود را استاندار همه می‌داند.
وی اظهار داشت:‌ باید به گونه‌ای عمل شود که اگر مردم شهری دچار مشکلی شدند، بدانند کسی به اسم فرماندار یا بخشدار، آنجا هست که به مسائل آنها رسیدگی کند؛ البته ممکن است آنها نتوانند که همه مشکلات آنها را حل کنند، اما همین که مسئولان در کنار مردم باشند و مردم بدانند و ببینند که مسئولان از آنها و در بین آنها هستند، این مظهری از دولت اسلامی است.
وزیر کشور در سفر به شیراز ضمن حضور در گلزار شهدا، به زیارت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) مشرف شد و دیدارهایی نیز با تولیت این آستان مقدس و همچنین با نماینده ولی‌فقیه در استان داشت.
فارس پیشران توسعه کشور باشد
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز نیز در این آیین گفت: امیدواریم با وحدت و انسجامی که در فارس شاهد هستیم، این استان بتواند به جایگاهی برسد که نه تنها مشکلات خود را برطرف کند، بلکه به عنوان استان پیشران توسعه کشور سایر استان‌ها نیز با خود همراه کند و طلیعه ظهور تمدن نوین اسلامی باشد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام افزود: امیدواریم استاندار جدید فارس هم همانگونه که در گذشته در مناصب مختلف منشأ خدمات ارزنده بوده، در این جایگاه نیز بتواند فارس را با این زمینه‌ای که در آن وجود دارد و نمایندگان استان در مجلس، گروه‌های سیاسی و روحانیت برای همراهی و همکاری اعلام آمادگی کرده‌اند، به جایگاهی درخور برساند.
تکمیل حدود پنج‌هزار پروژه نیمه‌تمام را پیش رو داریم 
استاندار فارس نیز در این آیین گفت: امیدواریم در راستای منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر اهمیت دادن به جوانان، نیروهای جهادی، پاکدست و تلاشگر، بتوانیم زمینه را برای مدیریت نسل جوان فراهم کنیم.
ایمانیه افزود: سعی خواهیم کرد که تکمیل حدود پنج هزار پروژه نیمه تمام فارس را که بیانگر کوشش بسیاری که تاکنون انجام شده، است، با جدیت دنبال کنیم و گام‌های بزرگی در این جهت برداریم و برای موفقیت در این راه نیازمند خلوص نیت، همت، وقت گذاشتن و حرکت‌های جهادی هستیم.
استاندار فارس بیان کرد: همچنین در مسیر خدمت به مردم استان از همراهی روحانیت معزز، نمایندگان تلاشگر استان، دستگاه قضایی و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی بهره خواهیم برد.
ایمانیه گفت: ما در استان اولویت را مسائل فرهنگی و اعتقادی قرار خواهیم داد و در کنار آن مسائل اقتصادی، عمرانی، کشاورزی و صنعتی را نیز با جدیت دنبال خواهیم کرد.
وی بر لزوم توجه به بحث گردشگری فارس با توجه به حضور حرم‌های مطهر در این استان تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی