[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

نیشابور مهد علما و دانشمندان بود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش زهرا پناهی خبرنگار ما، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کازرون گفت: عمل به حدیث سلسلة الذهب عزتمندی دنیا و آخرت را به همراه خواهد داشت.
حجت الاسلام و المسلمین رسول محمدی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کازرون در مراسم شهادت امام رضا(ع) که در محوطه باز حسینیه سیدالشهدا(ع) روستای سیف آباد برگزار شد، بیان نمود: حدیث سلسلة الذهب حدیث طلایی است که به واسطه ائمه از امام رضا(ع) تا پیامبر مکرم اسلام(ص) از طرف خداوند متعال برای رسیدن به سعادتمندی بندگان نقل 
شده است. 
وی به حوادثی که پس از نقل حدیث سلسلة الذهب در نیشابور اتفاق افتاد اشاره و تصریح داشت: مورخان نقل می‌کنند در نیشابور و هنگامی که امام رضا(ع) حدیث سلسلة الذهب را نقل کردند، اتفاق‌های عجیبی رخ داد. از جمله اینکه مردم با دیدن چهره حضرت امام رضا(ع)، خاطره سیمای پیامبر(ص) در ذهنشان تداعی شد و سخت گریستند. مسئول دفتر نمایندگی در سپاه کازرون به جایگاه ویژه شهر نیشابور در عصر رضوی اشاره کرد و افزود: در عصر امام رضا(ع)، نیشابور مهد علما و دانشمندان و فضلا بود و من معتقدم این ویژگی در تاریخ تکرار شده و حضور باشکوه مردم این شهر در مراسم سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور گویای اعتقاد و باور دینی و دانایی و آگاهی مردمان این دیار است که هرساله با شکوه هرچه تمام تر یاد و نام امام رضا(ع) را پاس می‌دارند. وی به جایگاه والای حدیث سلسلة الذهب اشاره کرد و ادامه داد: آنچه در این حدیث مهم است، آن است که توحید به تنهایی کفایت نمی‌کند و در کنار آن باید به ولایت پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین محمدی سپس به بیان روایاتی از اهمیت زیارت حرم آقا علی بن موسی الرضا(ع) پرداخت و در انتها به ذکر مصیبت در وصف امام هشتم(ع) اهتمام کرد و سپس مداح اهل بیت(ع) برادر شفیعی حاضران را به فیض رساند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی