[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۹
  • دوره جدید

هشدار سرد به کشاورزان ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: با توجه به پیش بینی‌های اداره کل هواشناسی، از روز شنبه هفدهم مهرماه، در این استان، دمای هوا کاهش محسوسی بین 4 تا 8 درجه سانتی گراد دارد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، علیرضا واحدی پور تصریح کرد: کاهش دما از مرزهای شرقی و شمالی استان آغاز می‌شود و محصولات زراعی و باغی در خطر سرمازدگی هستند. به گفته وی، شهرستان‌های آباده، اقلید، بوانات، سرچهان، خرم‌بید، پاسارگاد، ارسنجان، بختگان، مناطق مرتفع نی‌ریز، سپیدان، شیراز و کوار در خطر بیشتری نسبت به سایر نقاط استان قرار دارند. واحدی پور ابراز کرد: کشاورزان ذرت کار خصوصاً ذرت علوفه‌ای نسبت به برداشت سریع محصول خود و حمل به سیلو اقدام نمایند. او افزود: برداشت انار و انگور در شهرستان‌های تولیدکننده این دو محصول در اولویت قرار گیرد. واحدی پور با اشاره به ضرورت برداشت سریع گوجه فرنگی، اظهار کرد: در صورتی که مزارع به مرحله برداشت نرسیده است، نسبت به پوشش مزرعه با بقایای گیاهی، وسایل گرم کننده یا پلاستیک اقدام کرده و نسبت به آبیاری مزرعه خود مبادرت ورزند.
این مقام مسئول به گلخانه داران و مرغداران توصیه کرد که پوشش گلخانه و سقف واحد تولیدی را مرمت و دستگاه‌های گرمایشی را سرویس کنند و افزود: زنبورداران نسبت به محافظت از زنبورستان خود اقدام کنند.
رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تأکید کرد: بهره برداران واحد تولیدی را تحت پوشش بیمه قرار دهند تا ریسک تولید کاهش یابد. واحدی پور به بهره برداران توصیه کرد: در صورت بروز خسارت احتمالی، به ارزیابان صندوق بیمه و کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان به منظور برآورد خسارت اطلاع رسانی کرده و یقین حاصل کنید که در سامانه مربوطه ثبت شده باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی