[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

نظر مثبت مجلس در خصوص لایحه رتبه‌بندی، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر حفظ منزلت معلمان در تمام ابعاد گفت: متأسفانه در طول سال‌های اخیر آموزش و پرورش به جای متن، در حاشیه بوده و این یک خطای استراتژیک است.
ابراهیم عزیزی در دیدار جمعی از نمایندگان فرهنگیان فارس با وی در محل دفتر ارتباطات مردمی، ریشه بسیاری از مشکلات معلمان را در نوع نگاه غلط به آموزش و پرورش دانست و گفت: این نگاه غلط یک خطای استراتژیک بزرگ بوده که به نوعی منشأ بسیاری از مشکلات معلمان و وزارتخانه آموزش و پرورش است.
او افزود: امروز اگر منزلت معلم دستخوش آسیب شده یا آن انتظاری که از تعلیم و تربیت در تراز اندیشه‌های بلند انقلاب داریم، محقق نمی‌شود، ریشه اش در نگاه غلطی بوده که بر این وزارتخانه حاکم شده است.
نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نگاه شغلی به حرفه معلمی گفت: ما از همان ابتدا یک نگاه جامع و کامل که منشأ همه تحولات باشد را به آموزش و 
پرورش نداشتیم.
او با بیان اینکه اعتلای کرامت و منزلت اجتماعی جامعه در گروی حفظ منزلت معلم است، افزود: وقتی این منزلت را حفظ نکردیم، جامعه با مشکلات اجتماعی و فرهنگی دیگری مواجه خواهد شد که امروز 
مشاهده می‌کنیم.
عزیزی افزود: برخی فکر می‌کنند حفظ منزلت معلم تنها افزایش حقوق آنهاست؛ در حالی که حفظ منزلت آنها ابعاد گسترده تری را شامل می‌شود که باید در خدمات مناسب به این قشر زحمتکش دیده شود.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فداکاری معلمان و دانش آموزان در برهه‌های مختلف انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: معلمان ما با درک موقعیت‌های حساس انقلاب، نه آب به آسیاب دشمن ریختند نه در برابر مسائل کشور خنثی بودند؛ لذا کمترین حق آنها توجه به مطالبات بحق آنهاست که باید تمام نهادها و سازمان‌ها در این راستا احساس مسئولیت کنند.
عزیزی با اشاره به ۲۶ ساحت سند تحول آموزش و پرورش و ضرورت نگاه حرفه ای به این وزارتخانه گفت: مجموعه تمام تصمیمات باید به رضایتمندی معلمان و تحول در آموزش و پرورش بینجامد؛ وگرنه اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
او به لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس نیز اشاره کرد و افزود: نگاه مجلس به این لایحه مثبت است و دولت نیز با وجود تمام کاستی‌ها باید آن را در اولویت قرار دهد.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در عین حال گفت: در طول این مدت معلمان و فرهنگیان نظرات خود را در خصوص لایحه رتبه بندی به مجلس اعلام کردند و ما نیز منعکس کردیم تا به بهترین شکل ممکن این لایحه اجرا شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی