[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

رفع موانع در تفاهم‌نامه ۳جانبه ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس، ضمن تأکید بر لزوم تأمین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل موزه دفاع مقدس این استان گفت: می‌کوشیم که در سفر آتی رئیس جمهوری به استان این مورد جزو مصوبات سفر قرار گیرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، محمد هادی ایمانیه، دیروز یکشنبه در جریان بازدید از مجتمع فرهنگی و موزه دفاع مقدس فارس در شیراز افزود: همه ما در هر جایگاه، مسئولیت و موقعیتی که قرار داریم، باید بدانیم مدیون ازخودگذشتگی‌ها و جان ‌فشانی‌های شهدا و ایثارگران هستیم. وی با بیان اینکه توجه به حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس امری ضروری و بنیادین در فرهنگ جامعه است، ادامه داد: در تمام کشورهای جهان اقدامات بی‌شماری برای سربازانی که در جنگ‌ها از میهن خود دفاع کرده اند یا بازماندگان آنها انجام می‌دهند؛ چراکه بی شک مدافعان هر سرزمین در برابر تجاوز دشمن قهرمانان ملی و جزو دارایی‌های ارزشمند معنوی آن کشور هستند. او اظهار داشت: پیشنهاد می‌شود که یک تفاهم نامه بین شهرداری و شورای شهر شیراز، مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و استانداری فارس منعقد شود تا با تعاملی که بین این مجموعه‌ها شکل می‌گیرد، روند رفع موانع تکمیل موزه دفاع مقدس شتاب گیرد.
استاندار فارس اضافه کرد: تمام فرمانداران شهرستان‌های فارس مکلف‌اند حداکثر ظرف یک سال آینده پروژه‌های یادمان شهدا در شهرستان محل مأموریت خود را تکمیل کنند.
ایمانیه، از دست اندرکاران مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس نیز خواست زمینه گردآوری تمام فیلم‌ها، کتب و تألیفات حوزه دفاع مقدس را فراهم کرده و شرایط را برای نمایش و فروش این آثار در شیراز و سایر شهرستان‌های استان مهیا کنند.
وی از رئیس مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خواست ضمن تدوین برنامه‌ای چهارساله، بودجه موردنیاز جهت تکمیل موزه دفاع مقدس را مشخص کنند تا اعتبار لازم برای تکمیل این موزه در بودجه ۱۴۰۱ با دقت نظر بیشتری دیده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی