[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

۳۳۱ واحد مسکونی به بهره‌برداری رسید، روزنامه شیراز نوین

با مشارکت و همراهی بنیاد مسکن شهرستان رستم بهره برداری 331 واحد مسکونی در قالب طرح بهسازی در این شهرستان به بهره برداری رسید. افتتاح این طرح‌ها با بهره گیری از تسهیلات کم بهره و آورده متقاضیان و وام‌های بلاعوض بنیاد مسکن رقم خورده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، خسرو کشتگر مدیر بنیاد مسکن شهرستان رستم با برشمردن خدمات بنیاد مسکن در این شهرستان بیان داشت: این طرح‌های بهسازی مسکن روستایی با 278میلیارد و 40میلیون ریال اعتبارات و تسهیلات به بهره برداری رسید.
وی اضافه کرد: ترویج الگوهای منتخب و برجسته معماری روستایی به لحاظ فرم و جنبه‌های زیباشناختی سیمای روستا و ترویج فرهنگ بیمه و ایجاد زمینه‌های لازم جهت تحت پوشش قراردادن واحدهای احداثی مسکن روستایی از جمله اهداف این طرح است.
وی با بیان اینکه بنیاد مسکن خدمات ارزشمندی در این شهرستان در جهت توسعه روستایی ارائه داده است، افزود: صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی، مقاوم سازی روستایی، بهسازی بافت‌های فرسوده، توجه به توسعه گردشگری روستایی، تملک اراضی و واگذاری قطعات زمین به متقاضیان در روستاها، اعطای تسهیلات بلاعوض و تسهیلات بازسازی واحد‌های خسارت دیده و توسعه معابر از جمله کارکردهای بنیاد مسکن در این شهرستان بوده است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان رستم در ادامه بیان داشت: در سالی که گذشت، بنیاد مسکن در حوزه عمران روستایی با تهیه و اجرا طرح هادی، تملک و واگذاری زمین روستایی، صدور اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر 25هزار نفر و در حوزه بازسازی با بازسازی و بهسازی مناطق حادثه دیده و اعطای تسهیلات مقاوم‌سازی حوادث و تعمیرات و همچنین در حوزه شهری با تأمین مسکن با شرایط مشارکتی به تعداد 5 واحد در شهر مصیری فعالیت‌هایی داشته است.
مهندس کشتگر ادامه داد: متقاضیان ساکن در روستاهایی که در سنوات قبل، کمتر از تسهیلات مسکن روستایی استفاده نموده و دارای بافت آسیب‌پذیر می‌باشند. متقاضیان ساکن در روستاهای واقع در مناطق سانحه‌خیز، متقاضیان ساکن در مناطق مشمول که دارای واحد مسکونی فرسوده یا کم دوام و غیرمقاوم بوده و قصد تخریب و نوسازی واحد مسکونی خود را دارند و متقاضیانی که قصد مهاجرت از شهر به روستا داشته و اقدام به احداث مسکن در روستا می‌نمایند، از تسهیلات کم بهره بهسازی مسکن روستایی بهره مند می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی