[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

کمر کرونا شکست ، روزنامه شیراز نوین

طبق گزارش گمرک ایران تاکنون بیش از ۹۲.۸میلیون دوز واکسن کرونا وارد ایران شده که بالغ بر ۸۱.۷میلیون دوز آن سینوفارم بوده است. به گزارش ایسنا، طی مکاتبه معاون فنی گمرک ایران با رئیس سازمان غذا و دارو، آخرین وضعیت واردات واکسن اعلام شده است که نشان می‌دهد از نیمه بهمن سال گذشته تا ۲۰ مهرماه سال جاری ۹۲میلیون و ۸۴۸هزار و ۶۰۶ دوز واکسن در ۶۵ مرحله وارد ایران شده است.
جریان واردات این واکسن‌ها حاکی از آن است که بیشترین واردات از چین با ۳۹ محموله بوده که ۳۸ محموله آن سینوفارم به تعداد ۸۱میلیون و ۷۲۶هزار و ۳۹۶ دوز است. همچنین یک محموله دیگر از چین با یک‌میلیون و ۴۴۹هزار و ۶۰۰ دز به واکسن آسترازنکا (کواکس) اختصاص دارد.
از روسیه نیز واکسن‌های وارداتی شامل یک‌میلیون و ۳۷۰هزار دوز اسپوتنیک و ۹۶۳هزار دز آسترازنکاست.
در سایر محموله‌های وارداتی دومیلیون و ۹۱۱هزار و ۸۱۰ دوز آسترازنکا از ژاپن، یک‌میلیون دوز آسترازنکا از اتریش و ۱۵۰هزار دوز آسترازنکا از یونان وارد کشور شده است.
همچنین ۷۰۰هزار و ۸۰۰ دوز از کره جنوبی (کواکس)، یک‌میلیون و ۴۵۲هزار دوز از ایتالیا (کواکس) و یک‌میلیون و ۱۲۵هزار دوز بهارات از هند نیز دیگر محموله‌های وارداتی است.
جزئیات بیشتر از این حکایت دارد که بیشترین محموله‌های وارداتی در دو ماه شهریور و مهر سال جاری وارد شده که ۳۶ درصد در شهریورماه و ۳۵ درصد در مهر ماه بوده که در مجموع ۷۱ درصد واکسن‌های وارداتی را تشکیل می‌دهد.
بر این اساس، ۳۲میلیون و ۵۲۵هزار دوز واکسن در مهر ماه و ۳۳میلیون و ۶۴۳هزار و ۹۹۶ دوز در شهریور وارد کشور 
شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی