[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

بخش مضر رژیم غذایی و موثر در ریزش مو، روزنامه شیراز نوین

ریزش مو از مشکلات رایجی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند. برای کاهش ریزش مو نیازی به درمان خاصی نیست، شما باید تغییراتی در رژیم غذایی داشته باشید.
به گزارش نمناک، اگر متوجه شده‌اید که موهای ضخیم گذشته را ندارید یا تکه‌های خالی در میانه موهای‌تان ایجاد شده است، بدانید که تنها نیستید، زیرا هر سال میلیون‌ها انسان درگیر ریزش مو هستند.
البته درمان‌های زیادی برای این موضوع وجود دارد که هزینه‌بر هستند و یا مجبور می‌شوید که زیر تیغ جراحی بروید اما راه‌های ساده‌تری برای کاهش میزان ریزش مو وجود دارد که در این قسمت از بهداشت و سلامت پوست و موی نمناک با آن‌ها آشنا خواهید شد. رژیم غذایی به شدت روی میزان ریزش موی شما مؤثر است. اگر می‌خواهید سریعاً میزان ریزش مو را کاهش دهید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.
چربی زیاد و غذاهای چرب ریزش مو را بدتر می‌کند
رژیم غذایی با چربی بالا ممکن است ریزش مو را افزایش دهد. مطالعه‌ای در سال 2021 نشان می‌دهد که رژیم غذایی با چربی بالا و بیشتر از حد استاندارد باعث ریزش و نازک شدن مو می‌شود. این موضوع روی موش‌ها انجام شده است که موش‌های پیر وضعیت بدتری را نشان دادند و اثر رژیم غذایی با چربی بالا در عرض چند روز خودش را نشان داد.
یعنی در عرض چهار روز به این نتیجه رسیدند که تغییرات در پوست و موی موش‌ها ایجاد شده است. فشار اکسیداتیو در آن‌ها افزایش پیدا کرد و همه این‌ها عاملی برای آسیب به بافت و افزایش خطر ابتلا به سرطان بود.
چاقی یا اضافه وزن خطر ریزش مو را افزایش می‌دهد
این اولین باری نیست که متوجه می‌شوید وزن با رژیم غذایی و ریزش مو ارتباط مستقیم دارد. مطالعه‌ای در سال 2013 روی 189 مرد با سن میانگین 30 سال انجام شد که اضافه وزن داشتند و چاق بودند و نتایج نشان داد که آن‌ها بیش از افراد معمولی با ریزش مو و کچلی مواجه هستند.
راه‌حل:کمتر چربی بخور تا موهات کمتر بریزه
با مصرف مقدار کمتر چربی و کلسترول، می‌توانید ریزش مو را کاهش دهید. فقط به خاطر اینکه چاق هستید یا قبلاً رژیم غذایی غلط داشتید، دلیل نمی‌شود که دیگر نتوانید کاری برای موهایتان انجام دهید. مطالعه‌ای در سال 2018 باز هم روی موش‌ها انجام شد که رژیم غذایی پرچرب خورده بودند اما توانستند از طریق دارو این وضعیت را درمان کنند و دوباره ریزش مو را کاهش دهند.
آن‌ها به این نتیجه رسیدند که رژیم غذایی غربی یا رژیم غذایی با چربی بالا باعث سفید شدن مو و ریزش مو و التهاب پوست در موش‌ها شده است. اما آنها توانستند از طریق درمان و اصلاح رژیم غذایی دوباره وضعیت را بهبود ببخشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی