[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

نقاط حادثه‌خیز جویم موردبررسی قرار گرفت، روزنامه شیراز نوین


به گزارش آرزو جهان پیما خبرنگار ما، با توجه به تصادفات متعدد در سطح شهر و بخش جویم، طی جلسه ای نقاط حادثه خیز مورد بررسی قرار گرفت. این جلسه با موضوع شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز جویم، به ریاست دادگاه عمومی بخش و با حضور نماینده بخشداری، سرپرست و مسئول فنی شهرداری، شورای شهر، نیروی انتظامی، پلیس راهور، نمایندگان ادارات برق و راه و شهرسازی در محل دادگاه عمومی بخش 
تشکیل شد.
منصور تقی زاده سروستانی ریاست دادگاه عمومی بخش جویم هدف از تشکیل جلسه را کاهش سطح تصادفات در حوزه جویم عنوان نمود و افزود: همه ما باید به نوعی قوانین را رعایت کنیم و هرچند کمبود تجهیزات و اعتبار مطرح می‌باشد، اما اگر دست روی دست بگذاریم، به نتیجه ای نخواهیم رسید. پس بایستی در هر سازمان و مجموعه ای که هستیم، جهت رفع موانع و مشکلات قدمی برداریم. از جمله نقاط حادثه خیز مطرح شده در این جلسه، محور اصلی تردد شهری، سرعت‌گیرهای سطح شهر، بریدگی بلوار شهید فهمیده (روبه‌روی جاده فرعی کلانتری)، کانال‌های خط لوله انتقال گاز شهری، ورود به میادین شهر، ورودی شهر از سمت منصورآباد، پیچ تند حد فاصل جاده منصورآباد تا ابتدای بلوار ورودی شهر، سه راهی اتصال کمربندی منصورآباد به جاده کمربندی جویم، سه راهی کمربندی منصورآباد به جویم، جاده جویم به فرشته جان و کمربندی‌های اطراف بخش جویم، خط‌کشی معابر جنب مدارس و جاده جهادآباد به جویم بود.
علل اصلی ایجاد حادثه نیز کمبود روشنایی در شب، عدم دید کافی نسبت به سرعت گیر، رانندگی بر خلاف مسیر قانونی خیابان، ناهمواری و چاله‌های ایجاد شده ناشی از حفر کانال و انحراف راننده به طرفین جاده، عدم رعایت حق تقدم و حرکت بر خلاف جهت میدان، سرعت بالای خودروهای در حال ورود به شهر، سرعت بالا و قوس شدید جاده به سمت چپ، عدم دید کافی راننده، عدم روشنایی مناسب در تقاطع، کمبود نور کافی، قوس و پیچ شدید و عدم روشنایی و دید کافی راننده و عدم رعایت حق تقدم و حریم رانندگی مطرح شد. در ادامه هرکدام از مسئولان ادارات حاضر در جلسه نکاتی را جهت کاهش تصادف و رفع نقاط حادثه خیر مطرح نمودند که در پایان مواردی به تصویب رسید تا ادارات مربوطه طی مدت تعیین شده نسبت به رفع آن اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی