[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

بین‌الحرمین محور سفر وزیر گردشگری ، روزنامه شیراز نوین

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که همزمان با سفر استانی دولت به فارس سفر کرده است، پنجشنبه از بین‌الحرمین شیراز بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند اجرای طرح ۵۷ هکتاری حرم تا حرم قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس سید عزت‌الله ضرغامی همچنین از خانه‌های قدیمی محله آستانه شیراز بازدید کرد.
بر اساس این گزارش، وزیر میراث فرهنگی با حضور در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) به زیارت این بارگاه نورانی مشرف شد.
ضرغامی در ادامه با آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز و حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) دیدار و گفت‌وگو کرد.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پنجشنبه همزمان با سفر استانی رئیس‌جمهوری به استان فارس سفر کرد و در شیراز از طرح باغ موزه مشاهیر در مجاورت حافظیه شیراز بازدید کرد. 
پیش از این، تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) بر رعایت دقیق مسائل میراثی در طرح توسعه این بارگاه منور تأکید کرده است.
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری در دیدار مدیرکل میراث‌‎فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزوده بود: بحث میراث فرهنگی و گردشگری یکی از ارزشمندترین بحث‌هاست؛ هر گوشه ای از شیراز را که نگاه می‌کنیم آثاری از تمدن غنی ایرانی- اسلامی را می‌بینیم که منحصر به فرد و در مقایسه با تک تک نقاط ایران بی نظیر است.
وی ادامه داد: ورای جایگاه مذهبی، از لحاظ تاریخی هم که در نظر بگیریم، حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، قطب فرهنگی در شهر شیراز محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: موضوع سومین حرم اهل بیت(ع) که مقام معظم رهبری بیان کردند، فراتر از نگاه استانی است و مسئولان استانی و کشوری میراث و سایر مجموعه‌های ذی‌ربط باید نگاهی آرمان گرایانه به این قطب فرهنگی داشته باشند. ان‌شاءالله به همت دوستان میراثی عنوان حرم سوم نمود عملی پیدا کند. متأسفانه مشکلات و ناهنجاری‌های بسیاری در بافت قدیمی پیرامون بین الحرمین است که لازم است هرچه سریع‌تر به آنها رسیدگی شود.
کلانتری با اشاره به طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ(ع) خاطرنشان کرد: در این طرح باید نهایت دقت به کار برده شود تا صدمه ای به موارد میراثی و تاریخی بافت قدیم پیرامون حرم مطهر زده نشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی