[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۰
  • دوره جدید

میزبانی جام پولادکف نشان داد پتانسیل‌های فارس بالاست، روزنامه شیراز نوین

فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران در صورت تمایل استان فارس به میزبانی تور بین‌المللی جایزه بزرگ کراس‌کانتری، حمایت‌ خواهد کرد.
دبیر فدراسیون دوچرخه‌سواری در جریان رقابت‌های جایزه بزرگ کراس‌کانتری جام پولادکف درگفت‌وگو با خبرنگار ما افزود: سال آینده میزبانی چهار رقابت بین‌المللی تور دوچرخه سواری کراس‌کانتری(دوچرخه سواری کوهستان) با حضور نماینده اتحادیه بین‌المللی دوچرخه سواری بر عهده کشورمان است و فارس به دلیل برگزاری دو دوره رقابت‌های کشوری از گزینه‌های فدراسیون برای انجام یکی از این چهار میزبانی بین‌المللی می‌باشد.
فرهنگ شادنیا گفت: میزبانی جام پولادکف نشان داد که پتانسیل‌های فارس بالا است. البته پیشنهاد ما تداوم میزبانی‌های کشوری با هدف افزایش کیفیت و استانداردهای بین‌المللی است.
دبیر فدراسیون دوچرخه سواری با بیان اینکه شرکت در مسابقات جایزه بزرگ کشوری و بین‌المللی تأثیر بالایی در راهیابی به تیم ملی دارد، ابراز کرد: طبق آئین‌نامه فدراسیون، راهیابی دوچرخه‌سواران به اردوهای تیم ملی از دو مسیر رنکینگ‌های تیم ملی و نظرات مرکز سنجش فدراسیون امکان‌پذیر می‌باشد و حضور و امتیازگیری در رقابت‌های جایزه بزرگ هم در بالابردن جایگاه دوچرخه‌سواران در رنکینگ‌های تیم ملی تأثیر بسزایی دارد و بنابراین رقابت‌های جایزه بزرگ باید جدی گرفته شود.
شادنیا ادامه داد: دوچرخه‌سواران ۱۰ استان در رقابت‌های جایزه بزرگ پولادکف شرکت کردند و حضور نفرات مطرح ایران هم سطح این بازی ها را بالا برد. با اینکه دوچرخه سواری کوهستان، رشته‌ای گران قیمت، هزینه‌های آن بسیار بالا و میزبانی آن هم سخت است اما میزبانی شایسته‌ای را مجموعه پولادکف با همکاری هیئت دوچرخه‌سواری فارس به عمل آورد و به همین خاطر از برگزاری رقابت‌های بین‌المللی در این نقطه از استان فارس حمایت خواهیم نمود.
وی گفت: دوچرخه‌سواری یک صنعت است و منفعت حضور در این صنعت، همگانی است.
دبیر فدراسیون دوچرخه‌سواری اظهار کرد: به دلیل شیوع کرونا، رقابت‌های دوچرخه‌سواری کشوری در یک‌سال و نیم اخیر وقفه‌ای جبران ناپذیر داشت اما الحمدلله رقابت‌های قهرمانی کشور غیر از رشته تریال، هم در  بخش آقایان و هم در بخش بانوان در رده‌های سنی بزرگ‌سالان و جوانان برگزار شد. مرحله دوم لیگ برتر دوچرخه‌سواری جاده در حال برگزاری است. ان شاالله تا دوهفته دیگر لیگ دوچرخه سواری کوهستان هم برگزار خواهد شد. هفته آینده یک دوره و تا پایان سال هم پنج دوره دیگر رقابت‌های جایزه بزرگ دوچرخه‌سواری کوهستان خواهیم داشت تا ان شاالله هم وقفه اخیر را جبران کنیم و هم مربیان تیم ملی نفرات موردنظرشان را ارزیابی نمایند.
سرمربی تیم ملی دوچرخه‌سواری کوهستان ایران هم خواستار تداوم رقابت‌های این رشته ورزشی به منظور محک خوردن دوچرخه‌سواران کشور شد.
مهدی رهنما در جریان رقابت‌های دوچرخه‌سواری کوهستان جایزه بزرگ پولادکف اظهار نمود: خوشبختانه انجام رقابت‌های جایزه بزرگ خصوصاً مسابقات جام پولادکف کمک خوبی به ما نمود. ان شاالله در آینده نزدیک رقابت‌های لیگ دوچرخه‌سواری کوهستان هم خواهد توانست بخش قابل توجهی از کمبودها و نگرانی‌هایمان را برطرف سازد.
رهنما افزود: از سال ۲۰۲۰ به بعد بیماری کرونا سبب شد غیر از رقابت‌های قهرمانی کشور هیچ‌گونه رقابت‌های رسمی ‌ملی و بین‌المللی برگزار نشود و دوچرخه‌سواران کوهستان ایران نتوانند محکی جدی داشته باشند.
سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری کوهستان ایران حضورش را در استان فارس مثبت ارزیابی و ابراز نمود: همیشه سعی کرده‌ام در هر شرایطی حضور داشته باشم و مسابقات دوچرخه سواری کوهستان را با دقت زیرنظر بگیرم. میزبانی فارس و مجموعه پولادکف خیلی خوب بود. کیفیت خوبی را در این بازی‌ها به دلیل حضور نفرات ملی شاهد بودم.
رهنما ادامه داد: هرچقدر رقابت‌های بیشتری برگزار شود، ظرفیت‌های ما در رشته دوچرخه سواری کوهستان بالاتر می‌رود ولیکن می‌بایست به سمت استانداردهای روز برویم تا کیفیت بهتری را شاهد باشیم. همچنین نیازمند تیم‌های داوری و فنی قوی و آموزش دیده در حین مسابقات هستیم، موردی که به صورت ویژه باید فدراسیون پیگیر آن باشد.
برترین رکاب‌زنان مرد و زن ایران در رقابت‌های جایزه بزرگ پولادکف شناخته شدند
سرپرست اجرایی این مسابقات هم با اعلام این خبر اظهار نمود: دومین دوره رقابت‌های کشوری جایزه بزرگ پولادکف با رعایت استانداردهای مبارزه با ویروس کرونا صبح دیروز جمعه ۲۳ مهرماه در پیست دوچرخه‌سواری پولادکف سپیدان برگزار شد.
علی فرزامی ‌در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود:  امتیازات حضور و کسب مقام در این مسابقات، شرایط دوچرخه‌سواران کوهستان ایران را در جایگاه رنکینگ‌های انتخابی تیم ملی تغییر می‌داد و به همین خاطر رقابت جذابی را دوچرخه‌سواران به امید پوشیدن لباس تیم ملی در آینده برگزار کردند. در کنار آن، حضور نفرات ملی دوچرخه‌سواری در کنار  حضور و ارزیابی‌های سرمربی تیم ملی دوچرخه‌سواری کوهستان و دبیر فدراسیون دوچرخه سواری سطح بازی‌ها را بالا برد.
فرزامی ‌با اشاره به نفرات برتر بخش مردان بزرگ‌سال اظهار نمود: پرويز مردانی از تبريز، فرشيد صلاحيان از كازرون، پرهام شهسواری از كرج، نيما جمشيدی از سپيدان، علی ظهراب زاده از تبريز، رضا نفری از مرودشت، حامد حسن پور از قائن، حامد سليميان از زرين دشت، عرفان دانشمند از بندرعباس و محمد شكوئی از كازرون به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.
وی ‌افزود: در بخش نوجوانان، اميرمحمد سلوكی از كازرون، اميرعلی پيروی از كازرون، طاها قاسم نژاد از شيراز، اليكا يوسفی از اصفهان، دنيا زالی از كازرون و آلاء صالح رياحی از اصفهان حائز رتبه‌های برتر شدند.
فرزامی با اشاره به نفرات برتر بانوان گفت: در بخش بزرگ‌سالان مونا فرح بخشيان از تهران، فاطمه عباسی از كازرون، فرانك شاه زيدی از اصفهان، سميرا ميری از شيراز، شقايق معظم از زرين شهر، پريسا بيگی از زرين شهر، زهرا نوذری از سپيدان، فاطمه قاضی‌زاده از اوز، پريسا دهقانی از شيراز و ونوس صادق زاده از شيراز به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.
سرپرست مسابقات جایزه بزرگ کراس‌کانتری ایران جام پولادکف گفت: این رقابت‌ها، یکی از مسابقات امتیازآور دوچرخه‌سواران ایران برای ارتقای جایگاه خود در رنکینگ‌های انتخابی تیم ملی محسوب می‌شود. سرمربی تیم ملی و دبیر فدراسیون دوچرخه سواری کشور این رقابت‌ها را زیرنظر داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی