[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

حرم شاهچراغ(ع) نورباران جشن‌های هفته وحدت می‌شود، روزنامه شیراز نوین

به‌ مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد باسعادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، ویژه‌برنامه‌های فرهنگی‌مذهبی متنوعی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود.
به گزارش ایکنا، به‌ مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد باسعادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، ویژه برنامه‌های فرهنگی‌مذهبی متنوع شاد و مردمی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود.
در این حرم مطهر در روز دوشنبه، ۲۶ مهرماه سخنرانی حجت‌الاسلام بهرامی‌نسب، معاون تعلیم و تربیت سپاه فجر و در روز ۲۷ مهر قرائت دعای توسل و مولودی‌خوانی توسط مهدی کریم‌پور و در روز  ۲۸ مهر سخنرانی حجت‌الاسلام محقق بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.
در روز چهارشنبه، ۲۸ مهرماه از ساعت ۱۶، محفل انس با کلام‌الله مجید، ویژه بانوان در رواق دارالذکر حرم مطهر و پنجشنبه، ۲۹ مهرماه این محفل نورانی ویژه عموم زائران از ساعت ۱۶:۴۵ در صحن احمدی برگزار می‌شود. در ادامه، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، دعای روح‌بخش کمیل با نوای حاج کاظم محمدی قرائت خواهد شد.
همچنین در روز ۳۰ مهرماه از ساعت ۷ صبح، دعای پرفیض ندبه توسط مهدی کبیری‌نژاد قرائت می‌شود و از ساعت ۱۷ محمدمهدی ملک مکان، دعای سمات را در این حرم مطهر قرائت می‌کند.
در روزهای جمعه و شنبه، ۳۰ مهر و ۱ آبان‌ماه به‌ مناسبت میلاد باسعادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، حجت‌الاسلام سعیدی (کارشناس برنامه سمت خدا) به ایراد سخن می‌پردازد و حاج مهدی سروری، مولودی‌خوانی خواهد کرد. روز یکشنبه، ۲ آبان نیز بعد از اقامه نماز ظهر و عصر، زیارت حضرت رسول(ص) از بعید، قرائت خواهد شد. در ادامه در شام این میلاد باسعادت، حجت‌الاسلام میرشکاری، سخنرانی و رضا رودکی مولودی‌خوانی خواهد کرد.
برپایی نمایشگاه هفته وحدت، دیدار با برادران اهل سنت، برگزاری مراسم عقد ازدواج جمعی از جوانان، اجرای ویژه‌برنامه‌های کودکانه، برگزاری کارگاه آموزشی صوت و لحن قرآن و پویش ختم صلوات به نیت سلامتی امام زمان(عج) و هدیه به ساحت مقدس رسول مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) از دیگر برنامه‌های حرم مطهر در هفته وحدت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی