[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

واکسیناسیون ۷۹ درصدی در لامرد، روزنامه شیراز نوین


رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد ضمن تأکید بر مراجعه بیشتر جوانان برای واکسیناسیون، از واکسیناسیون ۷۹ درصد از مردم شهرستان لامرد خبر داد.
محمد احمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد بعد از ظهر دیروز دوشنبه ۲۶ مهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از راه‌های پیشگیری از شیوع کرونا و کاهش مرگ و میر واکسیناسیون است و در مرحله دوم باید همچنان شیوه‌نامه‌های بهداشتی و به ویژه ماسک زدن هم رعایت شود. 
احمدی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۰۵هزار دوز واکسن کرونا به افراد گروه‌های هدف تزریق شده است و با تزریق روزانه ۲هزار دوز و ادامه این روند تا یک ماه آینده به جمعیتی ایمن دست خواهیم یافت. وی با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون جمعیت دانش آموزان شهرستان لامرد نیز گفت: تاکنون قریب به ۷هزار و ۳۹۶ دوز واکسن معادل ۷۹ درصد از جامعه هدف دانش آموز ۱۲ تا ۱۸ سال واکسینه شده اند. رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد ضمن تأکید بر مشارکت بیشتر جوانان برای واکسینه شدن گفت: اثرات واکسن برای زمانی است که بیشترین تعداد افراد در کمترین زمان واکسینه شوند. عدم استقبال جوانان بیش از پیش برای افراد بزرگ‌سال هم خطرناک خواهد بود. 
این مقام با بیان اینکه هیچ کمبودی در بخش خاکستری بیمارستان وجود ندارد، یادآور شد: متأسفانه در پیک پنجم کرونا روزانه ۱۹۵ بیمار بستری داشتیم که تا به امروز این آمار به روزانه ۲۰ بستری رسیده است. احمدی شرایط فعلی را نسبتاً خوب ارزیابی و در خصوص پیک ششم کرونا، اضافه کرد: با واکسینه شدن اکثریت جمعیت امیدواریم با کمترین درگیری پیک ششم را پشت سر بگذاریم که لازم است مردم همچنان پروتکل‌ها و ارتباطات اجتماعی را رعایت کنند. رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد با اشاره به پویش «من واکسن می‌زنم» خاطرنشان کرد: امروز رسانه‌ها یا هر شخصی دارای صفحه اجتماعی می‌تواند موجب تشویق مردم و به ویژه جوانان برای استقبال از واکسن باشد؛ چراکه واکسیناسیون حداکثری باعث کاهش مرگ و میر و افزایش ضریب سلامت در جامعه باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی