[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

پشتیبانی از تولید در پرتو فسادزدایی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آیین بهره برداری از ساختمان ادارت ثبت اسناد و املاک ناحیه ۲ و اجرای اسناد رسمی شیراز توسط معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد.
 پیشتازی فارس در تثبیت اراضی
رئیس کل دادگستری فارس در مراسم افتتاحیه ساختمان ادارات ثبت ناحیه 2 و اجرای ثبت شیراز با اشاره به بی سابقه بودن تثبیت اراضی و املاک طی ۴ دهه اخیر در این استان و با قدردانی از مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس، عنوان نمود: خوشبختانه یکی از ادارات این استان که کمترین شاکی و نارضایتی را دارد، اداره ثبت اسناد و املاک می‌باشد. 
حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی بیان داشت: ادارات ثبت اسناد و املاک به عنوان یکی از سازمان‌های تابعه قوه قضائیه در زمره نهاد‌های مهم حاکمیتی قرار دارند و بر همین اساس وظایف و مأموریت‌های مهم و اساسی را در چهارچوب نظام اداری بر عهده دارند. این مقام مسئول با بیان این مطلب که مبارزه با فساد در درون و بیرون مجموعه قضایی در دوران تحول و تعالی دستگاه قضا شدت یافته، بر استمرار این روند تأکید نمود. 
همچنین رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به تلاش‌های انجام گردیده در راستای پشتیبانی از واحد‌های تولیدی و مانع زدایی از مسیر تولید، این امر را یکی از اولویت‌های اصلی و اراده جدی دستگاه قضا برشمرد و افزود: دادگستری فارس تمرکز خود را بر این موضوع قرار داده و موانع واحد‌های تولیدی در حال برطرف شدن است.
 امیدآفرینی در مسیر خدمت‌رسانی
در ادامه این مراسم سید مهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با تشریح اقدامات انجام گردیده در خصوص پروژه ساختمانی این ادارات ابراز داشت: پروژه ساختمانی ادارات ثبت اسناد و املاک ناحیه ۲ و اجرای ثبت شیراز در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۸0۸ مترمربع و یک‌هزار و 500 مترمربع زیربنا در دو طبقه بنا گردیده و اعتبار تخصیص یافته جهت آن را بیش از ۸میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی عنوان نمود و افزود: امیدواریم با تأمین اعتبارات ساختمان ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان‌های جویم، کوار، پاسارگاد، سروستان و ناحیه 3 شیراز که در هفته قوه قضائیه سال جاری کلنگ زنی و احداث آن آغاز گردیده، با مساعدت‌های سازمان ثبت و دیگر دستگاه‌ها و ادارات این استان در سال ۱۴۰۱ به اتمام و بهره برداری رسد. 
مدیرکل ثبت استان با تقدیر از همکاری مدیران استان در مسیر احداث پروژه ساختمانی ناحیه 2 و اجرای ثبت شیراز، این امر را زمینه ساز انتفاع بهینه مردم شریف استان از گستره خدمات ثبتی برشمرد. هاشمی افزود: شاهدیم که برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و در رأس آن رئیس این سازمان حاکی از توجه به حوزه‌های مختلف می‌باشد؛ به‌گونه‌ای که علاوه بر بخش‌های اسناد، املاک و کاداستر، حوزه‌های منابع انسانی و فضای اداری هم مورد توجه قرار گرفته است و ابراز امیدواری نمود این امر تداوم مسیر تسهیل خدمات رسانی در بخش‌های مختلف ثبتی به جامعه را در پی داشته باشد. 
وی تزریق روحیه امید و امید آفرینی را مهم‌ترین نیاز امروز جامعه دانست و افزود: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تمام توان خود را برای تحقق این مهم به کار بسته تا ادارات تابعه بتوانند خدمات رسانی خود را در مکان‌هایی شایسته 
انجام دهند. 
هاشمی خاطرنشان ساخت: در راستای سیاست‌های تحولی قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و الزامات قانون جامع حدنگار مبنی بر ضرورت تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای به کاداستری تلاش داشته ایم نسبت به تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای و صدور اسناد کاداستری از ظرفیت‌های موجود جهت انتفاع بهینه مراجعان بهره جوییم.
 افتتاح ساختمان جدید ادارات ثبت منطقه 2
بر اساس این گزارش شایان ذکر است ساختمان جدید ادارات ثبت اسناد و املاک منطقه 2 و اجرای ثبت شیراز به صورت ویدئوکنفرانسی توسط معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افتتاح گردید. 
در این مراسم که رئیس کل دادگستری و جمعی از دیگر مسئولان دستگاه‌های تابعه قضایی فارس و رؤسای ادارات ثبت اسناد و املاک مناطق پنج گانه شیراز نیز حضور داشتند، افتتاح ساختمان جدید ادارات ثبت منطقه 2 و اجرای ثبت شیراز 
صورت پذیرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی