[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

مرگ ۱۵ نفر را به کام خود کشاند ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از جان باختن ۱۵ نفر در شبانه روز گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در فارس خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام جان باختن ۱۵ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز سه شنبه و دیروز چهارشنبه، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۶هزار و ۸۶۲ نفر عنوان کرد.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و ۷۷۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۹۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۵۲هزار و ۵۶۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او با اعلام اینکه تاکنون دومیلیون و ۸۵۸میلیون و ۸۲۶ دوز نوبت اول و یک‌میلیون و ۸۲۳هزار و ۵۶۲ دوز نوبت دوم در مراکز واکسیناسیون، واکسن به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: با ۴۸هزار و ۲۳۷ دوز تزریق شده طی روز سه‌شنبه، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تاکنون در فارس به چهارمیلیون و ۶۸۲هزار و ۳۸۸ دوز رسید.
دکتر همتی همچنین از مراجعه هزار و ۴۶۹ بیمار مشکوک و دارای علائم ویروس کرونا به مراکز ۱۶ساعته تشخیص و درمان کرونا خبر داد و توصیه کرد: ویروس در حال چرخش در سطح جامعه است و ضرورت دارد برای قطع زنجیره انتقال بیماری، شهروندان در صورت مشاهده هرگونه علائم مشکوک به ویروس کرونا، به پزشک خانواده خود و مراکز ۱۶ساعته مراجعه کنند.
او با توجه به تعداد مراکز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در سطح استان و موجودی کافی واکسن، از هم استانی‌هایی که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده اند، خواست هرچه زودتر برای این امر اقدام کنند.
معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: به مناسبت هفته وحدت و میلاد رسول اکرم(ص) و تشویق مردم به دریافت واکسن علیه ویروس کرونا، از روز پنجشنبه ۲۹ مهر تا یکشنبه دوم آبان در مراکز واکسیناسیون شیراز، روزانه پنج دستگاه دوچرخه به قید قرعه به دریافت کنندگان واکسن 
اهدا می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی