[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۰
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: محدودیت‌های هوشمند کرونایی اجرا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، بر اجرای محدودیت‌های هوشمند کرونایی در دانشگاه از اول آبان خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» گفت: با توجه به نامه رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور، از ابتدای آبان، محدودیت‌های هوشمند کرونایی در دستگاه‌های اجرایی آغاز می‌شود که دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از این امر مستثنا نیست.
او با اشاره به پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امر واکسیناسیون ویروس کرونا در کشور از زمان تحویل تا تلقیح و تلاش حداکثری برای ایجاد زیرساخت‌های گسترده دسترسی عمومی به واکسن، افزود: لازم است کارکنانی که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده اند، هرچه سریع‌تر برای این امر اقدام کنند تا مشمول قانون محدودیت‌های هوشمند در محل کار نشوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ایمن سازی گسترده اعضای جامعه به کمک واکسیناسیون را راهکار عملیاتی کنترل و مهار ویروس کرونا دانست و اظهار کرد: مردم با دریافت واکسن ویروس کرونا و رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر این بیماری، می‌توانند در مبارزه با ویروس کرونا و کنترل این بیماری در کشور مشارکت داشته باشند.
دکتر لطفی با اشاره به افزایش ایمنی افرادی که واکسینه شده اند، از افرادی که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده اند خواست تا برای پیشگیری از ابتلا به نوع شدید بیماری و حتی مرگ ناشی از آن، دریافت واکسن علیه ویروس کرونا را به تأخیر نیندازند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز فصل سرما و احتمال شروع موج ششم بیماری در کشور را دیگر مواردی برشمرد که ضرورت تسریع در واکسینه شدن در برابر این بیماری را افزایش می‌دهد.
او با اعلام افزایش تعداد مراجعه مردم برخی شهرستان‌ها به مراکز ۱۶ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا افزود: ویروس کرونا در کمین افراد سهل انگار است؛ بنابراین برای دوری از افتادن به دام این ویروس خطرناک لازم است پس از دریافت واکسن علیه این بیماری نیز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و خود را برای حفظ سلامت خانواده و مردم جامعه 
مسئول بدانیم.
در این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین وضعیت واکسیناسیون در پایگاه‌های استان، آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز سه شنبه و دیروز چهارشنبه، وضعیت ابتلا در مناطق مختلف استان، علت‌های جان باختن مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، وضعیت سلامت بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان و روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی را نیز مورد ارزیابی قرار داد.
دکتر لطفی همچنین ظرفیت تخت‌های ویژه و عادی بیمارستان‌های استان، چگونگی فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی ویروس کرونا، میزان مراجعه به این مراکز و آخرین اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی را بررسی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی