[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

جهش مسکن در فارس کلید خورد، روزنامه شیراز نوین

همزمان با میلاد حضرت محمد(ص) عملیات احداث پروژه 321 واحدی پیامبر اعظم(ص) در شهرستان آباده به عنوان اولین پروژه از طرح جهش تولید مسکن در استان فارس کلید خورد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، جعفر زاهدی مدیرکل راه و شهرسازی فارس در حاشیه مراسم عملیات احداث پروژه 321 واحدی پیامبر اعظم(ص) همزمان با میلاد حضرت محمد(ص) در شهرستان آباده که با حضور نماینده مردم شهرستان آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: در طی تصویب قانون جهش تولید مسکن مقرر گردید یک‌میلیون واحد مسکونی در سال در کشور تولید گردد که از این میزان 59هزار واحد در سال سهم استان فارس می‌باشد.
وی ادامه داد: طبق این قانون در طول 4 سال ما باید 235هزار واحد احداث کنیم و برای این مهم 6000 هکتار زمین باید تأمین گردد. زاهدی افزود: مقام عالی وزارت راه و شهرسازی در سفر اخیر به استان فارس اعلام کرد برای استان فارس سقف تولید قائل نشوید؛ زیرا این طرح یک طرح متقاضی محور می‌باشد و ما به هر تعداد که متقاضی داشته باشیم مسکن تولید خواهیم کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: در شهرستان آباده که دارای 5 شهر می‌باشد، در مجموع برای یک سال 1520 واحد باید احداث شود که نیازمند تأمین زمین می‌باشد و در طول چهار سال نیز مجموعاً 6080 واحد در 245 هکتار زمین در این شهرستان باید احداث گردد که تعداد لازم برای شهر آباده 1080 واحد در سال مجموعاً 4321 واحد در چهار سال، شهر صغاد 214 واحد در سال مجموعاً 857 واحد در چهار سال، شهر سورمق 51 واحد در سال مجموعاً 204 واحد در چهار سال، شهر ایزدخواست 41 واحد در سال مجموعاً 163 واحد در چهار سال و برای شهر بهمن 134 واحد در سال مجموعاً 540 واحد در 4 سال می‌باشد.
وی اذعان داشت: در طرح قانون جهش تولید مسکن سعی بر این داریم که از مشکلاتی که در طرح مسکن مهر به وجود آمد، جلوگیری کنیم و این مهم نیازمند همکاری تمامی نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی