[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

شهردار شیراز: روند اجرایی پروژه پارک آبی شیراز ادامه خواهد یافت، روزنامه شیراز نوین

جلسه شهردار شیراز و رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با پیمانکار پروژه پارک بزرگ آبی برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس سید احسان اصنافی، شهردار شیراز در حاشیه این جلسه گفت: اجرا و بهره‌برداری از طرح‌های تفریحی گردشگری نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های فرهنگی شهر و همچنین تأمین خواست و مطالبات شهروندان دارد. 
وی با بیان اینکه پروژه‌های تفریحی گردشگری در شیراز باید در شأن سومین حرم اهل بیت(ع) باشد، اظهار داشت: هدف از راه‌اندازی بوستان‌های آبی، ایجاد تأسیسات تفریحی‌سرگرمی، ارتقای سرانه فضاهای ورزشی و تفریحی و ایجاد روحیه نشاط اجتماعی در شهروندان و توجه به سلامت آنهاست.
شهردار شیراز، توسعه فضاهای تفریحی را از خواسته‌های شهروندان دانست و تصریح کرد: این پارک در زمینی به مساحت ۳.۵ هکتار با زیربنای افزون بر ۲۵هزار مترمربع و ظرفیت سه‌هزار نفر احداث می‌شود.
وی با ذکر اینکه این مجموعه تفریحی با ایجاد دریاچه بزرگسالان و کودکان، رودخانه و برخورداری از ۱۴ سرسره طراحی شده است، اذعان داشت: با حضور پیمانکار پروژه بزرگ پارک آبی شیراز، مشکلات بررسی شد و راهکارهایی برای ادامه روند اجرایی در دستور کار قرار گرفت. اصنافی با اشاره به تجهیز کارگاه، طراحی و تأیید فاز یک و دو، گفت: مطالعات زمین شناختی و طراحی مسیر پیرامونی نیز صورت گرفته، ۸۰ درصد عملیات خاکی انجام شده و خاک‌ریزی به حجم ۵هزار مترمکعب صورت گرفته است. وی با اشاره به وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالای استان فارس بیان کرد: تا حد امکان باید از ظرفیت‌ها و پیمانکاران و نیروهای بومی و داخلی استان و شهر شیراز استفاده شود. شهردار شیراز با ذکر اینکه مذاکرات برای سفارش و خرید وسایل بازی و متعلقات در حال انجام است، عنوان کرد: امیدواریم تا چندین روز آینده عملیات اجرایی پروژه پارک بزرگ آبی شیراز از سر گرفته شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی