[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۰
  • دوره جدید

بررسی طرح ایجاد سازمان روستا، روزنامه شیراز نوین

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اداره روستاها دچار یک خطای راهبردی بزرگ شده‌ایم، از طرح ایجاد سازمان روستا خبر داد. ابراهیم عزیزی در جمع دهیاران و شوراهای اسلامی دهستان کفترک شهرستان شیراز، با تأکید بر لزوم افزایش جاذبه زندگی در روستاها، افزود: وقتی همه خدمات را به سمت شهرها می‌بریم، طبیعتاً زندگی در روستا سخت می‌شود، به دنبال آن مهاجرت رخ می‌دهد و این یک خطای راهبردی بزرگ است. به گزارش دریافتی شیرازنوین از دفتر نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، عزیزی ادامه داد: با این نگاه زندگی را در روستاها سخت کرده‌ایم که این رویه از سوی هر کسی دنبال شود، یک گناه نابخشودنی است. عزیزی خاطرنشان کرد: ادارات مختلف یا باید خود را متولی حل مشکلات روستاها بدانند یا خیر تا تکلیف بر همگان مشخص شود.
او با بیان اینکه همه مشکلات را دولت و حاکمیت نمی‌تواند حل کند، تصریح کرد: در این راستا و بنا به طرحی، به دنبال تشکیل سازمان روستا هستیم تا روستاها یک متولی مشخص در همه عرصه‌ها پیدا کنند.
عزیزی همچنین خواستار فرهنگ مشارکت و مسئولیت پذیری در روستاها شد و گفت: در کنار توجه مسئولان به روستاها برای ایجاد زیرساخت‌ها، اهالی روستا و خیران نیز می‌توانند در اداره روستا مشارکت جدی داشته باشند.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اراده مجلس و دولت علی‌رغم مشکلات به جا مانده از قبل، حل مشکلات مردم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی