[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

سپیدان؛ قطب جذب گردشگر ورزشی در فارس ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سپیدان با اشاره به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های مناسب در این شهرستان تأکید کرد که سپیدان توان تبدیل شدن به قطب گردشگری ورزشی استان فارس را دارد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان به نقل از خبرگزاری ایسنا ، محمدباقر عزیزمنش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:پتانسیل‌های فراوان ورزشی سپیدان در کنار جاذبه‌های گردشگری طبیعی این شهر باعث شده تا سالانه ورزشکاران زیادی از سراسر کشور و جهان به این شهرستان بیایند که این امر می‌تواند درآمد خوبی را نصیب فعالین ورزشی این حوزه کند.
رئیس ورزش و جوانان شهرستان سپیدان، ادامه داد: هر ساله تورنمت، جشنواره و مسابقات متعدد ورزشی به میزبانی سپیدان برگزار می‌شود که تأثیر زیادی در قهرمان پروری و افزایش ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های ورزشی این شهر داشته است.
وی با بیان اینکه پیست‌های سوارکاری،دوچرخه سواری و دوومیدانی مجهزی در سپیدان وجود دارد، افزود: با استفاده از مواهب طبیعی موجود در این شهرستان، می‌توان مسیر دوچرخه سواری و دوومیدانی بین جنگل و کوه ایجاد کرد که در جای خود جذابیت ویژه‌ای در زمینه گردشگری ورزشی محسوب می‌شود و حتی می‌تواند در بعضی موارد با زیرساخت‌های دیگر کشورها برابری کند.
عزیزمنش خاطرنشان کرد: سپیدان در زمینه کشتی، اسب سواری، دوومیدانی و اسکی خوش درخشیده و قهرمانان زیادی به کشور معرفی کرده، به گونه‌ای که در اکثر رشته‌های ورزشی یک تا چند نماینده از این شهرستان در مقاطع مختلف به تیم ملی فراخوان شده‌اند.
وی با بیان اینکه طی دو سال اخیر کرونا تا حدودی ورزش سپیدان را منفعل کرده است، افزود: ممنوعیت بعضی ورزش‌ها نظیر شنا باعث شده تا در تجهیزات ورزشی این اماکن خصوصاً استخرهای شنا فرسودگی ایجاد شود.عزیزمنش گفت: چندین سال است که با اعمال مصوبه دولت برای واگذاری اماکن گردشگری دارای پتانسیل ورزشی به بخش خصوصی و حاکم بودن نگاه درآمدزایی صرف در فعالان این بخش، منجر به چشم پوشی از نگهداری و توسعه این مراکز و برجای ماندن آثار مخربی بر تجهیزات آن شده است.رئیس اداره ورزش و جوانان سپیدان، این شهرستان را یکی از پتانسیل‌های مهم در زمینه ورزشی و گردشگری ورزشی توصیف و تأکید کرد که می‌توان با عطف توجه بیشتر، زمینه کسب درآمدهای پایدار در این حوزه را فراهم کرد. عزیزمنش گفت: اماکن ناشناخته، زیبا و بی‌نظیر گردشگری_ورزشی در سپیدان وجود دارد که نیازمند معرفی و توجه بیشتر و سرمایه‌گذاری است؛ ظرفیت‌هایی که امکان توسعه فعالیت‌های ورزشی در رشته‌هایی نظیر کوهنوردی و غارنوردی و ... را فراهم می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی