[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

مدیرکل بهزیستی فارس: ادامه غربالگری بینایی در فارس، روزنامه شیراز نوین

دکتر سید محمدصادق کشفی نژاد مدیر کل بهزیستی فارس گفت: برنامه غربالگری پیش‌بینی نابینایی و تنبلی چشم کودکان ۳ تا ۶ سال در پایگاه‌های بهزیستی فارس در حال انجام است و از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۳هزار کودک غربالگری بینایی شده‌اند. 
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس، کشفی نژاد با بیان اینکه سن تشخیص و درمان تنبلی چشم در کودکان ۳ تا ۶ سالگی است و در صورت از دست دادن زمان طلایی تشخیص و درمان، صدمات جبران ناپذیری برای کودک و خانواده‌ ایجاد خواهد شد، افزود: تنبلی چشم یک اختلال است که اگر به موقع تشخیص داده شود، قابل درمان بوده و در صورتی که دیر تشخیص داده شود منجر به نابینایی کودک خواهد شد. او در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر ۲۰۸ مرکز غربالگری در سطح استان داریم که از این تعداد ١۵۰ پایگاه در مراکز مثبت زندگی بهزیستی مستقر هستند. از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۳هزار کودک غربالگری بینایی شده‌اند و از این تعداد ۷۲ مورد دچار اختلالات بینایی تشخیص داده شده و مورد درمان قرار گرفته اند. 
مدیرکل بهزیستی فارس اظهار داشت: توصیه ما این است که تمام کودکان از ۳ تا ۶ سالگی با مراجعه به مراکز مثبت زندگی بهزیستی و مجتمع‌های خدمات بهزیستی به صورت رایگان تحت این سنجش قرار بگیرند و غربالگری توسط echart و دستگاه غربالگری بینایی برای این کودکان انجام گیرد تا در صورت وجود مشکلات بینایی با ارجاع و درمان به موقع از ناهنجاری‌های بعدی پیشگیری گردد؛ چراکه پیشگیری از معلولیت‌ها نسبت به درمان، هم برای خانواده و هم جامعه کم‌هزینه‌تر و به‌صرفه‌تر خواهد بود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی