[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

ارتقای بیمه معتادان بستری اولویت بهزیستی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس حراست ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، مدیرکل امور مالی مبارزه با مواد مخدر کشور، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس و مدیرکل بهزیستی فارس از مرکز ماده ۱۶ بهزیستی فارس بازدید کردند. 
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس، قدرت الله محکم، کارشناس مسئول دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد فارس گفت: در صورتی که فرد معتاد با وجود بستر مناسب برای درمان و وجود امکانات حاضر نشد برای ترک اقدام کند، متجاهر شناخته شده و در چنین شرایطی باید به مراکز درمانی اجباری (مرکز ماده ١۶ بهزیستی) ارجاع داده شود. معتادان متجاهر بعد از جمع آوری مورد غربالگری و قرنطینه ۱۴روزه قرار می‌گیرند. پس از انجام تست کرونا و سایر مراقبت‌ها، در صورت منفی بودن آزمایش‌ها به مراکز ماده ۱۶ منتقل می‌شوند. طبق قانون این افراد سه ماه باید بستری و سپس ترخیص شوند که با توجه به شرایط کرونا تا ۶ ماه هم بستری داشته ایم. او در ادامه اظهار داشت: تأمین امنیت و بیمه معتادان بستری در این مرکز مورد اولویت بهزیستی است. در حال حاضر ۴۰۰ نفر معتاد متجاهر در این مرکز بستری هستند و اقدامات درمانی شامل دارودرمانی، روان‌درمانی، مشاوره، گروه درمانی، آموزش مهارت‌های فردی، آموزش مهارت‌های زندگی و آموزش‌های شغلی در کارگاه‌های جوراب بافی، تولید البسه و... بهره مند می‌شوند.
کارشناس مسئول دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد فارس عنوان کرد: یکصد مرکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد تحت نظارت بهزیستی فارس فعالیت می‌کنند که در حال حاضر ۲۵۰۰ بیمار در این مراکز بستری بوده و از خدمات درمان اعتیاد استفاده می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی