[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

اقتصاد صادرات‌محور ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
جلسه کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس با حضور اعضای آن به صورت وبینار برگزار و در این جلسه انجمن کارگزاران گمرک معرفی و به شرح خدمات این انجمن پرداخته شد.
خسرو فروغان در این جلسه گفت: انجمن کارگزاران گمرکی با ثبت در اتاق ایران به صورت رسمی در اتاق بازرگانی فارس فعالیت خود را آغاز کرده است که آغاز به کار این انجمن نویددهنده فعالیت‌های مثبت در این بخش خواهد بود.
وی با بیان اینکه این انجمن نیز مانند سایر انجمن‌ها به صورت مستقل و قوی خدمات خود را به جامعه مخاطبان ارائه می‌کند، افزود: این انجمن باید نگاه ملی و توسعه ای را برای صادرات استان داشته باشد و اعضای آن باید از تجربیات خود برای کمک به صادرات استان استفاده کنند.
فروغان اظهار داشت: دولت به دنبال استفاده حداکثری از امکانات و شرایط برای بهبود اقتصاد کشور است و در این راه بخش خصوصی با نقش آفرینی تشکل‌ها و فعالان اقتصادی همواره در کنار دولت خواهد بود تا چرخه اقتصادی روانی در کشور داشته باشیم.
محمد امین صباغی زاده رئیس انجمن کارگزاران کمرگی استان فارس نیز در این جلسه با معرفی این انجمن تازه تأسیس و مرور اساسنامه و هدف‌گذاری‌های انجام شده برای آن گفت: انجمن کارگزاران گمرکی استان فارس با حمایت اتاق بازرگانی استان و با اسنجام و تعامل بین کارگزاران در سطح فارس، فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون جلسات خوب و مؤثری را برگزار کرده است.
وی با بیان اینکه جای چنین تشکلی در اتاق بازرگانی فارس خالی بود، افزود: کارگزاران کمرگی کسانی هستند که در حوزه صادرات و واردات و ترانزیت کالاها فعالیت دارند و به دلیل تسلط به قوانین و بخش‌نامه‌های به روز می‌توانند مشاوران و کمک کننده‌های خوبی به صادرکنندگان و واردکنندگان و فعالان اقتصادی باشند.
صباغی زاده با اشاره به اینکه هم اینک دفتر این انجمن در منطقه ویژه اقتصادی شیراز فعال است، اظهار داشت: با هدف کمک به ایجاد مسیر سالم صادرات، کاهش هزینه‌ها و افزایش تمایل به صادرات و کاهش دغدغه فعالان این عرصه در این انجمن روزانه خدمات مشاوره ای را به صادرکنندگان و واردکنندگان ارائه می‌دهیم.
وی از دیگر برنامه‌های این انجمن را برگزاری جلسه با هیئت رئیسه اتاق عمان برای پیشبرد برنامه‌های انجمن عنوان کرد.
صباغی زاده با تأکید بر اینکه کارگزاران و حق العملکاران گمرک می‌توانند بازوهای خوبی برای صادرات استان باشند، اضافه کرد: خلأ وجود افراد خبره و کاربلد برای روان سازی و تسهیل مراحل قانونی صادرات در گمرک احساس می‌شد که این انجمن می‌تواند در این زمینه نیز بسیار کارآمد باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی