[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

مرگ ۱۳ هم‌استانی در ۲۴ ساعت ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز یکشنبه، نهم آبان ۱۴۰۰، اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس از جان باختن ۱۳ هم استانی دیگر در اثر ویروس کرونا خبر داد و گفت: مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به ۶هزار و ۹۷۸ نفر رسیده است.
دکتر همتی با اشاره به بستری ۱۸۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته افزود: هم اکنون هزار و ۵۳۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۲۰۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۶۳هزار و ۵۷۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج‌میلیون و ۱۳۵هزار و ۸۰۸ دوز اعلام کرد و گفت: از این تعداد دومیلیون و ۹۸۴هزار و ۹۷۹ دوز نوبت اول و دومیلیون و ۱۵۰هزار و ۸۲۹ دوز نوبت دوم واکسن بوده است. دکتر همتی با اشاره به دیگر آمارهای مربوط به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، از خدمت رسانی به هزار و ۷۲۷ مراجعه کننده دارای علائم کووید ۱۹ در مراکز ۱۶ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا در استان خبر داد. این مقام مسئول در دانشگاه از مردم خواست تا با توجه به سرد شدن هوا و احتمال شیوع بیماری آنفولانزا همزمان با کووید ۱۹، با جدیت بیشتری نسبت به استفاده از ماسک پایبند بوده و از حضور در مراکز شلوغ و پرتردد پرهیز کنند تا چرخه انتقال بیماری کووید ۱۹ و دیگر بیماری‌های ویروسی فصلی قطع شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی