[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

مشاور رئیس سازمان زندان‌های کشور: پروژه انتقال زندان عادل‌آباد شیراز اجرایی شود، روزنامه شیراز نوین

جلسه بررسی مشکلات زندان‌های فارس با حضور ناصر حاج محمدی مشاور رئیس سازمان و مدیرکل دفتر فنی و عمرانی زندان‌های کشور، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌های فارس، رضایی معاون عمرانی استانداری فارس، جوادی معاون دفتر فنی سازمان و حسین خرمایی مسئول دفتر فنی اداره کل در دفتر دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس برگزار شد.
مدیرکل زندان‌های فارس در ابتدای جلسه، گزارشی از روند تصویب طرح انتقال زندان عادل آباد شیراز همزمان با اولین سفر هیئت وزیران به فارس در سال 1386 و نحوه تملک زمین 200هکتاری واقع در حریم شهر شیراز در جاده نیروگاه سیکل ترکیبی ارائه کرد.
اسحاق ابراهیمی همچنین درخصوص مشکلات مربوط به عدم تأمین اعتبار لازم جهت تملک زمین جدید و چگونگی اجرایی نمودن طرح انتقال زندان عادل آباد، مطابق آیین نامه اجرایی ماده 113 قانون برنامه ششم توسعه و فرایند واگذاری زندان فعلی به شهرداری و تهاتر آن یا فروش زندان به بخش خصوصی و تغییر کاربری آن گزارشی ارائه کرد.
مشاور رئیس سازمان و مدیرکل دفتر فنی و عمرانی زندان‌های کشور در این جلسه، الزامات قانونی چگونگی تملک زمین را تشریح کرد و ورود جدی مدیریت ارشد استان فارس در محدود کردن حریم شهر و تصویب در کارگروه امور زیربنایی و نهایتاً طرح موضوع در شورای برنامه ریزی استان و شورای عالی شهرسازی و معماری کشور برای تسریع در واگذاری زمین از طریق ساز و کار اجرایی تبصره 1 ماده 69 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را خواستار شد. 
ناصر حاج محمدی یادآور شد: به لحاظ تأمین مالی، پروژه انتقال زندان عادل آباد شیراز به خارج از حریم شهر، به استناد قانون انتقال زندان‌ها و آیین نامه اجرایی آن و چگونگی نحوه فروش یا تهاتر زندان فعلی به شهرداری یا سایر اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق مفاد آیین نامه اجرایی ماده 113 قانون برنامه ششم توسعه لازم است اجرایی شود.
وی اظهار داشت: زندان فعلی شیراز با حداکثر بهره وری و ارزش افزوده می‌تواند بخش اعظم منابع مالی پروژه زندان جدید شیراز را تأمین کند.
مشاور رئیس سازمان و مدیرکل دفتر فنی و عمرانی زندان‌های کشور از استاندار جدید فارس تقاضا کرد در زمینه تأمین اعتبارات لازم مصوبات سال گذشته سفر رئیس وقت قوه قضائیه به استان فارس و اجرایی نمودن مصوبات سفر همکاری لازم داشته باشند و استاندار فارس نیز قول مساعد داد تا از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور پیگیری و تأمین اعتبار مورد نیاز صورت پذیرد.
حاج محمدی همچنین یادآور شد: با توجه به اینکه اداره کل زندان‌های فارس با دارا بودن 19 زندان و مرکز اصلاحی و تربیتی، فاقد ساختمان ستادی اداره کل می‌باشد، درخصوص تمدید قرارداد واگذاری زمین در بلوار دولت و برنامه ریزی به منظور شروع عملیات اجرایی آن با این مجموعه همکاری شود.
وی همچنین به مشکلات برخی از زندان‌ها اشاره کرد و گفت: تأمین برق اضطراری و اعتبار لازم برای خرید دیزل ژنراتور از اولویت‌های اصلی سازمان زندان‌هاست که همکاری مجموعه مدیریتی استان در این زمینه را می‌طلبد.
در ادامه استاندار فارس، در خصوص تملک نهایی زمین 200هکتاری، تهیه برنامه زمان بندی اجرایی پروژه حداکثر 3ساله و طرح موضوع در کارگروه امور زیربنایی و شورای برنامه ریزی استان را خواستار شد و محدود نمودن حریم شهر شیراز از سمت ظفرآباد را در دستور کار معاون عمرانی استانداری قرار داد.
محمدهادی ایمانیه همچنین دستور تمدید قرارداد زمین بلوار دولت و تهیه جدول زمان بندی اجرای پروژه به منظور احداث ساختمان اداره کل زندان‌ها را صادر کرد و مقرر شد با هماهنگی کارشناسان حوزه فنی و عمرانی استانداری و اداره کل زندان‌ها، ظرف حداکثر 
2 هفته مستندات لازم را برای طرح در کارگروه امور زیربنایی استان و ارسال به شورای عالی شهرسازی و معماری تهیه و ارسال نمایند.
شایان ذکر است مشاور رئیس سازمان و مدیرکل دفتر فنی و عمرانی زندان‌های کشور در ادامه دیدار با استاندار فارس با حضور مدیرکل زندان‌های فارس و معاون دفتر فنی و عمرانی زندان‌های کشور از زندان‌های نورآباد و کازرون بازدید و با زندانیان چهره به چهره ملاقات و مشکلات آنان را بررسی کرد و مشکلات حوزه عمرانی این زندان‌ها را بررسی و دستور لازم را صادر کرد.
وی همچنین از پروژه در حال ساخت زندان جدید نورآباد ممسنی بازدید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی