[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

تصویب شد : نام‌گذاری معابر و اماکن عمومی ‌شیراز به نام شهدا و قهرمانان ورزشی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون نام‌گذاری معابر و اماکن عمومی ‌شورای اسلامی ‌شهر شیراز گفت: در مصوبات این هفته صحن علنی شورا، اماکن عمومی ‌و معابر شهر به نام‌های شهدای سرافراز، مدال‌آوران و قهرمانان ورزشی شیراز نام‌گذاری شدند.
افسانه خواست خدایی با تأکید بر ضرورت گرامیداشت یاد و نام شهدا افزود: نام‌گذاری بلوار تازه تأسیس حد فاصل بلوار خلیج فارس و بلوار نصر شرقی به نام «شهید سرلشکر عبدالرسول استوار محمودآبادی» و  تونل‌های بی‌نام واقع در بلوار سردار سلیمانی به نام «شهید منصور خادم صادق» در دستور کار کمیسیون نام‌گذاری بود که با اکثریت آرا در صحن علنی شورا تصویب شد.
همچنین وی از نام‌گذاری مجموعه فرهنگی ورزشی لاله به نام «محمدرضا و محمدعلی گرایی» و تغییر نام سالن تیراندازی واقع در بوستان مادر به نام «ساره جوانمردی» یاد کرد و افزود: به منظور تقدیر از تلاش‌های پرثمر و کسب مدال طلای المپیک توسط محمدرضا گرایی در رشته کشتی فرنگی و کسب مدال طلای پارالمپیک توسط ساره جوانمردی در رشته تیراندازی، نام‌گذاری این اماکن به نام قهرمانان با موافقت اعضای شورا همراه شد. 
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی ‌شهر شیراز با اشاره به دیدار با خانواده‌های شهیدان فهیمی‌ و صفرزاده افزود: با توجه به اولویت نام خانواده‌هایی که چند شهید تقدیم دفاع مقدس کرده‌اند برای نام‌گذاری معابر شیراز، خیابان گفتار در بلوار دولت به نام «شهیدان احمد، محمود و حسین فهیمی» و خیابان پیوند حد فاصل خیابان قائم و بلوار گفتار به نام «شهید حسن صفرزاده» مزین شدند.
رئیس کمیسیون نام‌گذاری معابر و اماکن عمومی ‌شورای اسلامی‌ شهر شیراز ادامه داد: در این جلسه نام خیابان حد فاصل روگذر شهیدان اوجی تا خیابان بوستان به نام «شهید ناصر نیکو» و نام مجموعه ورزشی یاران واقع در شهرک استقلال به نام «شهید محمد کاظم فراروئی» تغییر داده شد.
رئیس کمیسیون نام‌گذاری معابر و اماکن عمومی ‌شورای اسلامی ‌شهر شیراز با توجه به برخی نام‌گذاری‌های تکراری در سطح شهر خاطرنشان کرد: در راستای هماهنگی اطلاعات مکانی برای مجموعه‌های خدمات‌رسان، عدم تکرار و اصلاح این اسامی ‌در نام‌گذاری معابر و اماکن عمومی ‌سطح شهر ضرورت دارد.
گفتنی است، اسامی ‌پیشنهادی برای نام‌گذاری چندین کوچه در سطح شهر نیز در این جلسه به تصویب رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی