[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

ساخت استنت‌های خودگرم‌شونده برای مقابله با تومور سرطانی ، روزنامه شیراز نوین

محققان در دانشگاه RWTH آخن در آلمان یک استنت نانویی با قابلیت گرم‌شدن توسط الکترومغناطیسی ساختند که برای درمان تومورهای اندام توخالی قابل استفاده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، آنها توضیح دادند که تقریباً یک‌چهام از کسانی که در اثر سرطان جان خود را از دست می‌دهند، دارای تومور اندام توخالی هستند. چنین توموری را معمولاً نمی‌توان جراحی کرد؛ فقط می‌توان اندام توخالی را برای مدت کوتاهی با استفاده از استنت‌ یک پروتز لوله‌ای‌شکل باز کرد. با این حال، تومور دوباره رشد می‌کند و از طریق استنت به اندام توخالی نفوذ می کند.
این فناوری جدید توسط یوانا اسلابو از انستیتوی فناوری پزشکی کاربردی آخن و بندیکت بائر از انستیتوی صنعتی نساجی ارائه شده است.
هنگامی که میدان الکترومغناطیسی به استنت اعمال می‌شود، نانوذرات آن منجر به گرمایش کنترل شده، می‌شوند. از آنجا که تومور، نسبت به بافت سالم با حساسیت بیشتری به گرما واکنش نشان می‌دهد، از بین می‌رود و اندام توخالی باز می‌ماند و یک اثر خود تمیزشوندگی به‌جای می‌گذارد.
اسلابو می‌گوید: نه‌تنها می‌توانیم هزینه‌های درمانی را به‌شدت کاهش دهیم، بلکه مهم‌تر از همه می‌توانیم میلیون‌ها بیمار در سراسر جهان را درمان کنیم.
یک فرآیند تولید و اثبات مفهوم هایپرترمی مغناطیسی در حال حاضر وجود دارد و این فناوری جدید از پتانسیل توسعه بسیار بالایی برای این حوزه برخوردار است زیرا می‌تواند برای تومورهای دیگر در سایر قسمت‌های بدن مانند پروستات، معده، روده یا مثانه نیز استفاده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی