[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

ارتش زرد، قلعه آبی را فتح می‌کند، روزنامه شیراز نوین

مسئول برگزاری رقابت‌های فوتبال کشوری در شیراز، هواداران فوتبال در شیراز را به ماندن در خانه در روز برگزاری دیدار تیم‌های فجرشهیدسپاسی و استقلال تهران فراخواند.
بهرام کرمدار در گفت‌وگو با شیرازنوین تأکید کرد: طبق دستور‌العمل‌های فدراسیون فوتبال که تحت نظارت ستاد کرونا به ما اعلام شده است، هنوز امکان حضور تماشاگران در استادیوم‌ها وجود ندارد، بنابراین از تمامی ‌عزیزان علاقه‌مند به دو تیم خواهشمندیم از تجمع پشت درب‌های استادیوم جداً خودداری کنند تا بتوانیم میزبانی آبرومندانه‌ای داشته باشیم، ضمن اینکه این بازی به طور زنده برای علاقه‌مندان پخش خواهد شد و مردم می‌توانند این دیدار را در خانه تماشا کنند.
وی گفت:درب‌های ورودی توسط نیروی انتظامی‌کنترل خواهد شد و به‌جز بازیکنان و عوامل تیم‌ها، مسئولان برگزاری مسابقه و خبرنگاران دارای آی دی کارت صادر شده از طرف هیئت فوتبال، شخص دیگری حق حضور در ورزشگاه را نخواهد داشت.
کرمدار افزود: آقای داوود رفعتی نماینده فدراسیون روزسه‌شنبه وارد شیراز شد و مجدداً از وضعیت ورزشگاه حافظیه بازدید کرد. در بازی قبلی که هفته گذشته برگزار شد، با توجه به اینکه نخستین بازی لیگ برتری ما پس از هشت سال بود، برخی نواقص وجود داشت اما هم اکنون وضعیت ورزشگاه مطلوب است. چمن ورزشگاه هم وضعیت خوبی دارد و حالا کاورکشی هم روی آن انجام شده تا روز جمعه در بهترین شرایط مورد استفاده تیم‌ها قرار گیرد، ضمن اینکه ممکن است روز جمعه شاهد بارندگی هم باشیم اما ان‌شاالله مشکلی برای برگزاری مسابقه وجود نخواهد داشت. این مقام مسئول هیئت فوتبال فارس در پایان گفت: ما برای تیم شهرمان آرزوی موفقیت داریم اما فارغ از هر نتیجه‌ای که رقم بخورد، مهم‌ترین چیز برای مجموعه هیئت فوتبال، برگزاری آبرومندانه مسابقه است و امیدواریم تمامی ‌عزیزان و به‌خصوص مردم با فرهنگ شیراز ما را در برگزاری با کیفیت مسابقه یاری کنند
تیم‌های فجر شهیدسپاسی شیراز و استقلال تهران پس از حدود سه هزار روز در لیگ برتر فوتبال دوباره در شیراز به هم رسیدند.
فجر و استقلال در لیگ برتر ۲۴ بازی با هم برگزار کردند که حاصل آن ۱۲ بازی استقلال برده، ۹ بازی مساوی شده و سه بازی هم فجر به سود خود تمام کرده است، این در حالی است که فجری‌ها در پایان لیگ برتر دوره سیزدهم با سطح اول فوتبال ایران خداحافظی کردند و پس از هشت سال به لیگ برتر دوره ۲۱ رسیدند.
همچنین پیش از شروع  لیگ برتر در لیگ آزادگان فجر و استقلال هفت بار با هم بازی کردند که حاصل آن پنج برد برای استقلال و ۲ بازی هم مساوی شده است  و در جام حذفی هم  این ۲  تیم سه بار با هم روبه‌رو  شدند که ۲ بار استقلال پیروز شده  و یک بار هم که این بازی‌ها به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شد به مساوی انجامید.
در یک جمع بندی کلی، در سه جام این ۲ تیم ۳۴ بار با هم بازی کردند که حاصل آن ۱۹ بار با برتری استقلال همراه بوده است،۱۲ بار مساوی شدند و سه بار هم تیم فجر برنده شده است؛همچنین طی این ۳۴ بازی ۹۵ گل  رد و بدل شده که سهم استقلال ۶۱ گل و سهم فجر هم ۳۴ گل بوده است.
دیدار این ۲تیم چه در شیراز و در چه تهران هم اکثراً جذاب و پرگُل بوده است، بهترین بُرد  فجری‌ها برابر استقلال با نتیجه ۴ بر یک رقم  خورد و بهترین بُرد استقلال هم با نتیجه ۵ بر صفر به دست آمد که هر ۲ بازی در ورزشگاه حافظیه شیراز و در لیگ برتر برگزار شد.
فرهاد مجیدی که هم اینک به عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال نشسته است با زدن ۶ گل بهترین گلزن در دیدارهای میان این ۲ تیم در لیگ برتر است، همچنین، فراز فاطمی، مهدی رجب‌زاده و علی علیزاده هم با سه گل برترین گلزنان فجر در مصاف با استقلال هستند.
آمار و ارقام ۳۴دیدار گذشته چنین نشان می‌دهد که برتری از آن تیم استقلال بوده است اما باید منتظر ماند و دید نبرد سی‌وپنجم این ۲ تیم با چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد؟
شاگردان علی اصغر کلانتری در لیگ برتر دوره ۲۱ تاکنون سه  بازی انجام داده‌اند که در هر سه بازی خوب ظاهر شده‌اند، برابر نساجی مازندران و گل گهر سیرجان بازی را باختند هر چند استحقاق شکست را نداشتند.
اما فجری‌ها در هفته سوم و در  آبادان دست به کار بزرگی زدند و تیم نفت را با۲ گل زیبا شکست دادند تا حقانیت خود را بیشتر به اثبات برسانند.
برتری برابر تیم نفت موجب شده است تا زرد پوشان شیرازی با روحیه بسیار خوب به مصاف استقلال پر ستاره و آماده بروند که سه بازی خود را با بُرد پشت سر گذاشته‌اند.      
فجری‌ها با وجود ایمان صادقی درون دروازه خیالشان از قفس توری راحت است، او برابر صنعت نفت با چند واکنش عالی منجی تیمش شد تا دروازه فجر در این بازی بسته بماند و به عنوان بهترین دروازه‌بان در ترکیب تیم منتخب هفته سوم قرار گیرد.
در خط دفاع فجر هم محمد عرفان معصومی ،‌هافبک مدافع شوت زن که گل زیبایی درون دروازه صنعت نفت جای داد، محمد قنبری و سیروان قربانی زوج خوبی تشکیل دادند و دربازی با صنعت نفت هم به بسته شدن دروازه تیمشان کمک بزرگی کردند.
همچنین در این منطقه بازیکنان دیگری هم همچون امید منصوری،حامد حیدری و محمد خدری هستند که بتوانند خط دفاع تیم فجر را مستحکم‌تر کنند.
فجری‌ها در ترکیب تیمشان دراین فصل حدود هشت هافبک وجود دارد و این بدان معناست که آن‌ها کمربند میانی که بسیار مهم است را محکم بسته‌اند.
میلاد احمدی گلزن که میل زیادی به هجوم دارد، حمید نعمتی کاپیتان، احمدرضا زنده روح، اتابک زارع، علی نبی‌زاده  و علی مولایی خط میانی فجر را محکم کرده‌اند تا دست سرمربی تیم برای انتخاب بهترین‌ها در این منطقه باز باشد.   
فجری‌ها درخط حمله هم بازیکنان خوبی دارند، محمد کاظمی ‌بازیکنی که از شهرداری همدان دسته دومی ‌آمده است، بازیکن شوت زن خوبی است که امید فجری‌ها به گلزنی این بازیکن که دروازه تیم نفت را با شوتی زیبا و از راه دور باز کرد، بسته‌اند.
همچنین رضا آقا بابایی، حسین مهربان، شهرام گودرزی با سابقه، سجاد عبدویی و فرزان دانا هم دیگر مهاجمان فجر هستند که می‌توانند کمک حال این تیم باشند و درترکیب تیم قرار گیرند.   
اما درآن سوی میدان، تیم استقلال که اسب خود را برای قهرمانی در این فصل زین کرده است، ستاره‌های زیادی هم در ترکیب تیم و هم در روی نیمکت دارد که برای انتخاب بهترین‌ها  شاید کار مجیدی را سخت کند اما او دستش در انتخاب بازیکن باز است.
این تیم هم اینک از سه بازی با ۹ امتیاز در رده دوم جدول است و زدن چهارگل و خراب کردن ۲ پنالتی همچنان دروازه را بسته نگه داشته و کلین شیت کرده‌اند که در نوع خود بی‌سابقه است.
استقلال هرچند با وجود مهاجمان خوبی که دارد آمار خط حمله‌اش خوب نیست و در این سه بازی فرصت‌های زیادی از دست داده است و تنها چهارگل به ثمر رسانده است.     
سید حسین حسینی همچنان مرد شماره یک استقلال درون دروازه است، محمد حسین مرادمند، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی هم در خط دفاع زوج بسیارخوبی تشکیل دادند.
آرش رضاوند، مهدی مهدی پور، روزبه چشمی، ‌وریا غفوری و جعفر سلمانی مردان ثابت فرهاد مجیدی در خط هافبک هستند و کوین یامگا گلزن و خطرناک و امیر حسین حسین زاده جوان و تکنیکی که مجیدی به او دل بسته و میدان داده است هم مهاجمان استقلال در ۲ بازی اخیر این تیم بوده‌اند.
ضمن اینکه ارسلان مطهری و امین قاسمی‌نژاد که در پست مهاجم برای استقلال بازی می‌کنند بوی گل می‌دهند و می‌توانند برای فجری‌ها خطرناک باشند.
دیدار تیم‌های فجر شهیدسپاسی و استقلال تهران از هفته چهارم مسابقات فوتبال برتر باشگاه‌های ایران جام خلیج فارس، در ساعت ۱۶ در ورزشگاه حافظیه برگزار می‌شود و جای تماشاگران هم خالی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی