[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

عدالت آموزشی محقق نشده است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس از دانش آموزان خواست به این موضوع فکر کنند که کدام یک از مشکلات استان را با چه راهکارهای عملیاتی می‌توانند حل کنند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در دیدار با تشکل‌های دانش‌آموزی استان فارس با اشاره به اینکه ۱۳ آبان سالروز سه رویداد مهم از جمله تبعید حضرت امام(ره)، شهادت دانش آموزانی که در سالگرد تبعید ایشان تظاهرات کرده بودند و تسخیر لانه جاسوسی در سالگرد شهادت این دانش‌آموزان است، عنوان کرد: این سه رویداد، سه اقدام اصیل مبتنی بر فرهنگ اسلامی و ایرانی است که باید الگویی برای همه مردم و مسئولان در مسیر تعالی کشور باشد.
استاندار فارس در این دیدار پس از شنیدن سخنان دانش‌آموزان، بر لزوم بهره گرفتن از توانایی‌ها و ظرفیت‌های این قشر اثرگذار تأکید کرد و از آنها خواست در چند روز آینده انتظاراتی را که از مدیرکل آموزش و پرورش استان دارند، بیان کنند.
وی اظهار کرد: بی تردید مطابقت خواسته‌های دانش آموزان با برنامه‌های ارائه شده از سوی افرادی که برای سمت مدیرکلی آموزش و پرورش معرفی می‌شوند، در انتخاب گزینه مناسب اثربخش خواهد بود که البته دانش آموزان عزیز باید دقت کنند این انتظارات مبتنی بر واقعیت‌ها و توجه به محدودیت‌های موجود نوشته شود.
دکتر ایمانیه با اشاره به سخنان دانش آموزان گفت: به نظر می‌رسد در حال حاضر با دو مشکل در نظام آموزش و پرورش مواجه هستیم که شامل مشکلات فرهنگی و پرورشی و خشک و غیرقابل انعطاف بودن نظام آموزشی کشور می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه انتقاد و نظارت کردن به تنهایی کافی نیست، از دانش آموزان خواست همواره به دنبال یافتن راهکارهای عملیاتی با توجه به محدودیت منابع مالی و سایر موارد باشند.
وی عنوان کرد: بسیاری از مشکلات با راهکارهای نرم افزاری و خلاق قابل حل هستند؛ همانگونه که راه اندازی مجمع خیرین سلامت بسیاری از محدودیت‌های تأمین بودجه و... را شکست و مشکلات بزرگی را رفع کرد. استاندار فارس از دانش آموزان خواست به این موضوع فکر کنند که کدام یک از مشکلات استان را با چه راهکاری می‌توانند حل کنند. دکتر ایمانیه تأکید کرد: از این پس نمایندگانی از دانش‌آموزان در بسیاری از جلسات استانی همچون جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر و... حضور داشته باشند و در سفرهای شهرستانی نیز برای آشنایی با عمق مشکلات مردم شرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: مدیران کل استانی نیز باید در کنار خود از حضور این دانش آموزان استفاده کنند.
استاندار فارس این اقدامات را سبب تجربه اندوزی دانش آموزان و آمادگی آنها برای قرار گرفتن در پست‌های مدیریتی آینده دانست.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه عدالت آموزشی تاکنون به دلیل محدودیت‌های مختلف محقق نشده است از دانش آموزان خواست راهکارهای عملیاتی خود برای تحقق این عدالت در نظام آموزشی را ارائه دهند. آموزش بیانیه گام دوم انقلاب در مدارس نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که به اعتقاد استاندار فارس باید با برگزاری جلسات هم اندیشی طرحی مناسب برای این کار مهم تدوین شود و فارس سرآمد این اقدام در کشور باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین بر لزوم همکاری نهادینه میان مدیران دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش تأکید کرد.
وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از دیدگاه‌ها و ظرفیت‌های بسیار ارزشمند دانش آموزان اعلام کرد نشست‌هایش با این تشکل‌ها استمرار خواهد داشت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی