[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۰
  • دوره جدید

نقاب سرخ بر چهره فارس ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به آغاز فعالیت حضوری مدارس در این استان گفت: به حوزه بهداشت و درمان استان تأکید شده که بر روند فعالیت مدارس نظارت سخت‌گیرانه اعمال شود تا سلامت دانش آموزان تهدید نشود.
به گزارش شیرازنوین، عبدالرضا قاسم‌پور، شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شیراز افزود: استاندار فارس نیز تأکید کرده که مدارس باید از تهویه مناسب برخوردار باشند و از ظرفیت آموزش و پرورش و خیران برای راه‌اندازی دستگاه‌های تهویه در مدارس استفاده شود.
وی ادامه داد: نظارت مشترک آموزش و پرورش و حوزه بهداشت بر روند فعالیت مدارس انجام خواهد شد و با توجه به اهمیت موضوع و لزوم حفظ سلامت دانش آموزان تأکید شده به مدارسی که مشکل تهویه یا بهداشتی دارند، اجازه فعالیت حضوری داده نشود.
او اظهار داشت: بر همین اساس به مدارس مقطع متوسطه دوم که مشکلی در زمینه رعایت موارد بهداشتی ندارند و سیستم تهویه مناسب دارند، اجازه داده شده که از دیروز فعالیت خود را آغاز کنند و از ابتدای آذرماه نیز چنانچه با پیک ششم کرونا مواجه نشویم، آموزش حضوری در مقطع متوسط اول ابتدایی آغاز خواهد شد.
معاون استاندار فارس، با بیان اینکه تاکنون پنج‌میلیون و ۹۸۲هزار و ۴۴۸ دوز واکسن در این استان تزریق شده گفت: این تعداد شامل سه‌میلیون و ۴۰۰هزار و ۹۵۵ دوز اول و ۲میلیون و ۵۸۱هزار و ۴۹۳ دوز دوم می‌شود.
قاسم‌پور افزود: با توجه به تأثیر واکسیناسیون در افزایش ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا، از کسانی که تاکنون واکسن نزده‌ و یا فقط دوز اول را زده‌اند، تقاضا می‌شود برای تزریق دوز اول یا دوز دوم اقدام کنند.
وی با اشاره به پیشتازی استان فارس در تزریق واکسن کرونا در کشور ادامه داد: تزریق دوز سوم به افراد بالای ۶۰ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و مشاغل پرخطر نیز هم‌اینک در حال انجام است.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا اظهار داشت: هم‌اینک در بحث کرونا در استان روند باثباتی را تجربه می‌کنیم اما ضرورت دارد که دستورالعمل‌های بهداشتی بیش از پیش رعایت شود.
قاسم‌پور گفت: تاکنون در استان افزون بر یک‌میلیون و ۶۷۲هزار تست کرونا انجام شده و درصد تجمعی تست‌های مثبت هم‌اینک ۳۰ درصد است؛ در حالی که طی حدود ۱۰ روز گذشته این عدد حدود ۲۵ درصد بود. او افزود: طی هفته اخیر تعداد بستری روزانه در استان حدود ۲۰۰ نفر بوده و ضریب اشغال تخت‌های بستری عادی به ۴۸ درصد و تخت‌های ویژه نیز به ۵۱ درصد رسیده است.
وی اظهار داشت: هم اینک یک‌هزار و ۶۴۹ بیمار بستری دائم و موقت در بیمارستان‌های استان داریم.
معاون استاندار فارس، با اشاره به قرار داشتن سه شهرستان‌ استهبان، سرچهان و ممسنی در وضعت قرمز کرونایی گفت: محدودیت‌های تردد شبانه و روزانه و سایر محدودیت‌ها بر اساس رنگ‌بندی شهرستان‌ها همچنان به قوت خود باقی است و به ویژه در مناطق قرمز دستورالعمل‌ها مطابق قبل با جدیت اجرا می‌شود.
قاسم‌پور گفت: برپایی هرگونه تجمع بدون مصوبه ستاد استانی مدیریت کرونا همچنان خلاف ضوابط و مقررات است و با عوامل برپایی چنین تجمعات غیرقانونی برخورد خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی