[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

جمالی نوبندگانی: ایران از اولویت ترامپ خارج شده است، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ایران از اولویت ترامپ خارج شده است اما تا ماه‌های آتی شاهد تقابل هسته ای با آمریکا خواهیم بود.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تمدید تعلیق تحریم‌های هسته ای ایران از سوی آمریکا اظهار داشت: در شرایطی چنین اتفاقی رخ داد که ترامپ مدام برجام را تهدید می‌کرد و تاکید داشت این توافق مناسب نیست و این احتمال می‌رفت که با تمدید نکردن تعلیق تحریم‌های ایران نقض برجام را کلید بزند.
نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اما ترامپ تغییر موضع داده است که البته تنها شامل حال ایران نیست، دیدیم که در زمینه مسائل کره شمالی که ابتدا تاکید داشت بدون همکاری چین به این کشور حمله خواهد کرد اما اکنون ترامپ از این موضع خود عقب‌نشینی کرده است. وی گفت: به نظر می‌رسد ایران فعلا اولویت ترامپ نیست و مقابله با ایران از مباحث آمریکا خارج شده است. جمالی نوبندگانی با بیان اینکه تحریم‌ها عملا لغو نشده است، عنوان کرد: درست است که ترامپ تعلیق تحریم‌های هسته ای ایران را برای یکسال آینده تمدید کرد اما همچنان استفاده از دلار در مبادلات بین المللی یکی از مهمترین محدودیت‌های ایران بعد از برجام است. این نماینده تاکید کرد: همچنین دسترسی به عملیات بانکی با بانک‌های بزرگ برای ایران مهیا نشده است و آمریکا با سنگ اندازی مانع رفع این مسئله می‌شود. وی بیان کرد: آمریکا فعلا ایران را از اولویت خود خارج کرده است اما تا ماه‌های آینده بین تهران و واشنگتن چالش هسته ای به وجود خواهد آمد چرا که آنها خواهان بازنگری در برجام هستند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایران هرگز زیر بار بازنگری در برجام نخواهد رفت؛ چرا که آمریکا تلاش دارد مباحث حقوق بشری را در برجام بیاورد که این مسائل مورد پذیرش ما نخواهد بود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی