[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

واکسن موجود و مراکز خلوت است، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از افزایش شهرستان‌های قرمز در استان فارس خبر داد و گفت: طبق آخرین آمار اعلامی، شهرستان ممسنی نیز در رنگ‌بندی قرمز قرار 
گرفته است.
دکتر عبدالرسول همتی در گفت و گو با ایسنا بیان کرد: هم‌اینک سه شهرستان استهبان، سرچهان و ممسنی در وضعیت قرمز، ۷ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۴ شهرستان در وضعیت زرد و دو شهرستان‌ هم در وضعیت آبی قرار دارند.
او با بیان اینکه هنوز نمی‌دانیم در انتهای پیک پنجم یا در آستانه پیک ششم قرار گرفته‌ایم، گفت: مشخص کردن این موضوع نیاز به بررسی‌های بیشتر اﭘﻴﺪﻣﻴﻮﻟﻮژیک دارد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: مواردی دال بر ابتلا به آنفولانزا در فارس مشاهده شده که سوار شدن آن بر موج کووید ۱۹ ممکن است موج ششم را رقم بزند.
وی در عین حال تأکید کرد که با توجه به افزایش آمار افراد واکسینه‌شده، حتی با وقوع موج ششم از همه‌گیری ویروس کرونا، احتمالاً شاهد مواجهه با مشکلاتی کمتر از موج‌های قبلی 
خواهیم بود.
همتی با بیان این توصیه که واکسن به تنهایی کافی نیست و رعایت دستورالعمل‌ها همچنان باید در اولویت باشد، افزود: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کاهش یافته و اکنون زیر ٥٠ درصد پروتکل‌های بهداشتی در استان فارس رعایت می‌شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه صف انتظار برای بستری شدن در بیمارستان‌های مرجع کرونای استان فارس نداریم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱٦٤٩ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
همتی با اشاره به اینکه طی ٢٤ ساعت گذشته ١٧٢ بیمار جدید در بیمارستان‌های مرجع ویروس کرونای فارس بستری شده‌اند، تأکید کرد که در مقایسه آمارها، شاهد کاهش تعداد بیماران بستری و افراد بستری جدید روزانه، در استان فارس هستیم.
این مقام مسئول اضافه کرد که هم اینک از کل ۱۶۴۹ بیمار بستری ۱۹۱ بیمار بدحال در بخش‌های مراقبت ویژه، خدمات درمانی دریافت می‌کنند. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین اعلام کرد که تاکنون ٨٠.٣ درصد از جمعیت فارس دوز اول واکسن کرونا و ٦١.٦ درصد هم دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند. همتی اظهار کرد: برای اینکه به یک ایمنی نسبی در استان برسیم، باید آمار میانگین دریافت کنندگان دو دوز واکسن به بیش از ٨٠ درصد برسد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه واکسن به میزان کافی موجود است و مراکز و پایگاه‌های واکسیناسیون هم فعال هستند، نسبت به خلوت بودن مراکز و عدم مراجعه مشمولان دریافت واکسن گلایه کرد و گفت: از ابزارهای تشویقی و تماس تلفنی برای واکسیناسیون مردم استفاده می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی