[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۰
  • دوره جدید

اورژانس هوایی شیراز، ناجی مادر باردار ۱۸ساله شد عملیات هوایی ۱۱۵، روزنامه شیراز نوین

بالگرد اورژانس ۱۱۵ شیراز، برای نجات جان مادر باردار پُرخطر در روستای رودریش مارگون، به استان کهگیلویه و بویراحمد اعزام شد.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس این مرکز گفت: ساعت ۱۰ و ۲ دقیقه صبح دیروز در پی درخواست کمک برای انتقال مادر باردار ۱۸ساله به عنوان مادر پرخطر از روستای رودریش مارگون استان کهگیلویه و بویراحمد، بلافاصله بالگرد اورژانس هوایی ۱۱۵ شیراز به سمت یاسوج به پرواز درآمد.
دکتر «محمدجواد مرادیان» با اشاره به نیاز فوری این مادر باردار به خدمات پزشکی افزود: امدادگران اورژانس فارس پس از رسیدن بر بالین مادر باردار و انجام معاینات و اقدامات اولیه، بیمار را به دلیل نیاز به دریافت خدمات فوق تخصصی، به بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج منتقل کردند. و اضافه کرد: بالگرد هوایی فوریت‌های پزشکی در استان فارس، خدمتی مهم از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که تاکنون با به پرواز درآمدن و انتقال سریع بیماران، مصدومان و مادران باردار از نقاط مختلف استان و همچنین استان‌های مجاور، توانسته نجات بخش جان آنان در شرایط سخت و اورژانسی باشد.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه ادامه داد: از ابتدای امسال، سه بالگرد در اختیار اورژانس فارس قرار دارد که در شهر‌های شیراز، آباده و داراب مستقر هستند و تاکنون ۷۳ بار برای کمک و انتقال ۷۶ بیمار اورژانسی به پرواز درآمده اند.
دکتر مرادیان گفت: همچنین با استقرار دو فروند بالگرد در شهرستان‌‌های لارستان و جهرم، در مجموع پنج فروند بالگرد اورژانس در استان فارس فعال است که تمام استان فارس را زیر پوشش امداد هوایی قرار داده است. او افزود: مجموعه اورژانس استان فارس با دارا بودن ۲۲۰ پایگاه زمینی، پنج پایگاه هوایی، دو پایگاه موتوری و دو پایگاه اتوبوس آمبولانس، به صورت شبانه روزی آماده خدمت به مردم استان در شرایط اورژانسی و بحرانی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی