[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۶
  • دوره جدید

بازگشایی مدارس با جشنواره معلمان هنرمند، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی: گروه فرهنگ و هنر
نشست خبری و آیین افتتاحیه دومین جشنواره معلمان هنرمند کشور در شیراز برگزار شد. 
این مراسم صبح یکشنبه ۱۶ آبان با حضور مدیر کل فرهنگی و هنری و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش فارس و جمعی دیگر از مقامات آموزشی با همراهی اصحاب رسانه در تالار ملاصدرا باشگاه فرهنگیان شیراز برگزار شد.
 آمارهای موفق در واکسیناسیون دانش‌آموزان
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: ۸۰ درصد دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال واکسینه شدند. فرهاد اسماعیلی با اشاره به تمهیدات آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس گفت: اگرچه گام‌های بلندی برای واکسیناسیون دانش‌آموزان برداشته شده اما شرایط بازگشایی برای هر مدرسه متفاوت است. وی با یادآوری این که بازگشایی مدارس در هیچ جای دنیا منوط به واکسیناسیون نیست، اظهار داشت: مدارس برای بازگشایی باید همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و مدیران موظفند پس از بررسی شرایط، نتایج حاصله را به آموزش و پرورش مناطق اعلام کنند.نماینده وزارت آموزش و پرورش در استان فارس در بخش دیگری از سخنانش گفت: بازگشایی مدارس بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و با دستور مستقیم ریاست جمهوری انجام می‌شود. در فارس بیش از ۸۰ درصد دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال واکسینه شدند اما برای بازگشایی مدارس رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نیز ضروری است. اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش با ارایه آمار و ارقامی افزود: تاکنون یک‌هزار و ۴۴۴ مدرسه در استان براساس پروتکل‌ها مجوز بازگشایی گرفته‌اند که شامل ٦٦٤ مدرسه متوسطه و ٧٨٠ مدرسه ابتدایی می‌شود. وی در ادامه با اعلام این خبر که از ۱۵ آبان‌ماه اقدام به بازگشایی مدارس با رعایت شیوه‌های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی کردیم، اظهار داشت: از مجموع ۸۰۰۰ مدرسه فارس تا به‌حال ۶۶۴ مدرسه متوسطه دوم و ۷۸۵ مدرسه ابتدایی توانستند مجوز برای بازگشایی بگیرند. این مقام عالی آموزشی در ادامه بیان کرد: دستورالعمل بهداشتی بسیار سختگیرانه‌ای به منظور سلامتی دانش‌آموزان اعمال می‌شود. همچنین بازگشایی مدارس بر اساس رنگ‌بندی و واکسیناسیون نخواهد بود. اسماعیلی در ادامه به نقش ارزنده مدارس بر روح و روان دانش‌آموزان اشاره کرد و افزود:  فعالیت و آغاز به کار مدارس صرفاً به بحث آموزشی محدود نمی‌شود، بلکه دانش‌آموزان احتیاج مبرمی به حضور در مدارس دارند. بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، متوسطه دوم و ابتدایی از اول آذرماه بازگشایی می‌شود.
 نشاط افزایی در مدارس با معلمان هنرمند
مدیر کل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در این مراسم گفت: معلمان هنرمند و بانشاط می‌توانند دانش‌آموزان توانمندی را پرورش بدهند. علی رمضانی با بیان این که در سال گذشته جامعه معلمین تمام دوره‌های تحصیلی در این جشنواره شرکت کردند، اظهار داشت: معلمان می‌توانند از اول آذرماه تا ۲۰ بهمن در سایت جشنواره به  آدرس artistteachers.ir ثبت نام کنند و زمان اختتامیه این جشنواره در اردیبهشت۱۴۰۱ خواهد بود.وی با اشاره به این که رشته‌های آفرینش­‌های ادبی؛ نقد ادبی و هنری؛ رسانه و فضای مجازی؛ هنرهای آوایی؛ هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه؛ هنرهای تجسمی از جمله شاخه‌های این جشنواره است، اظهار داشت:  فارس استانی هنرمندپرور است و در رده‌های ارشد علمی و فرهنگی از جایگاه ارزنده‌ای برخوردار است. به دلیل همین ظرفیت‌ها و میزبانی شایسته است که امسال نیز برگزاری جشنواره به استان فارس واگذار شد. این مقام عالی آموزشی در ادامه افزود: یکی از بهترین اقدامات در جشنواره امسال فراهم کردن شرایطی برای حضور بازنشستگان است. بازنشستگان نیز به همراه شاغلین می توانند در یک رشته و یک اثر در جشنواره حضور داشته باشند. رشته‌های ویژه بازنشستگان نقد شعر، نقد داستان، پادکست، نمایشنامه نویسی، فیلم‌نامه نویسی، خوشنویسی و نقاشی است. مدیر کل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش افزود: بیش از یک هزارکانون فرهنگی تربیتی در کشور وجود دارد که این جشنواره‌ها موجبات فعالیت معلمان هنرمند را به عنوان مربی در این کانون‌ها فراهم می‌آورد. 
رمضانی با اشاره به گسترش رشته‌های فرهنگی در جشنواره امسال گفت: رشته‌های نمایش عروسکی نخی و دستکشی، ساخت عروسک نمایشی، نقاشی دیجیتالی و داستان مصور در دومین دوره حذف گردیده و رشته‌‌های نمایش عروسکی در تمامی گرایش‌ها، تئاتر خیابانی و محیطی به این دوره جشنواره اضافه شده است. 
وی در پایان افزود: جشنواره معلمان هنرمند به همت معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش فارس برگزار می‌‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی