[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

خواب به تناسب اندام کمک می‌کند؟، روزنامه شیراز نوین

راه‌های زیاد برای تناسب اندام وجود دارد. یکی از این راه‌ها، توجه به نکاتی در مورد خواب است که می‌تواند به تناسب اندام شما کمک کند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک؛ پوزیشن مناسب داخل رختخواب، ورزش صحیح قبل از خواب یا حتی لباس‌هایی که هنگام خواب می‌پوشید، همگی باعث می‌شوند که شما تناسب اندام بیشتری داشته باشید. خوشبختانه راه‌های زیادی وجود دارد که ما از آن‌ها خبر نداریم و یا آن‌ها را نادیده می‌گیریم اما این راه‌ها می‌توانند به بدن کمک کنند که هنگام استراحت، فرم و وضعیت بدن را بهتر نگه دارید که در این قسمت،  این نکات را به شما معرفی می‌کنیم.
خوابیدن به اندازه کافی: محققان به این نتیجه رسیده‌اند که داشتن یک برنامه منظم برای خواب، نه تنها به کاهش وزن کمک می‌کند، بلکه هورمون‌های طبیعی بدن را بهبود می‌بخشد و باعث عملکرد بهتر سیستم ایمنی خواهد شد. آشفتگی خواب یا مغز خواب آلوده، مغزی گرسنه است که باعث اضافه وزن می‌شود.
ورزش 2 ساعت قبل خواب: اگر توده عضلانی زیادی داشته باشید، قطعاً کالری سوزی شما هم بهتر می‌شود و حتی زمانی که خواب هستید هم کالری می‌سوزانید. انجام تمرین ورزشی در طول روز مخصوصاً تمرین‌های قدرتی به کاهش وزن شما کمک می‌کند. اگر در طول روز وقت ندارید ، حداقل 2 ساعت قبل از خواب یک ورزش چند دقیقه‌ای را انجام دهید .
خوابیدن در اتاق تاریک و خنک‌تر: طبق مطالعات انجام شده افرادی که دمای اتاق‌شان خنک‌تر باشد، معمولاً تعداد کالری بیشتری می‌سوزانند و سوخت و ساز آن‌ها 10 درصد افزایش پیدا می‌کند و هنگام خواب هم می‌توانند کاهش وزن داشته باشند. همچنین هر چقدر اتاق تاریک‌تر باشد، خواب شما با کیفیت‌تر خواهد بود. اگر در اتاق با نور زیاد بخوابید، ریتم شبانه بدن شما به هم می‌ریزد و اضافه وزن می‌گیرید، پس حتماً قبل از خواب گوشی موبایل، تلویزیون یا هر نور دیگری را خاموش کنید.
برنامه‌ریزی برای وعده غذایی قبل خواب:طبق نظر متخصصان تغذیه، تایم غذا و خواب هر روز باید یکسان باشد. بدن ما ریتم شبانه‌روزی مشخصی دارد که به ساعت درونی آن مرتبط می‌شود. تایم وعده غذایی تأثیر زیادی روی ریتم شبانه روزی بدن دارد، بنابراین برنامه‌ریزی کردن برای آن اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی