[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۰
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز تأکید کرد: دوز دوم و سوم واکسن کرونا ایمنی حداکثری است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، بر تزریق دوز دوم همه افراد جامعه و دوز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۶۰ سال، در راستای دستیابی به ایمنی حداکثری افراد در برابر کرونا تأکید کرد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به چرخش سریع ویروس کرونا در سطح جامعه و انجام واکسیناسیون به عنوان یکی از راهکارهای افزایش ایمنی در برابر این بیماری، گفت: ضرورت دارد شهروندان نسبت به تکمیل واکسیناسیون برای ایمنی بیشتر در زمان‌های مقرر دریافت کنند و مشارکت مردم در دریافت سریع واکسن علیه ویروس کرونا می‌تواند به سرعت ایجاد ایمنی و کنترل این بیماری در سطح جامعه بیفزاید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: لازم است با مشارکت جمعیت بالای ۱۲ سال استان که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده اند یا افرادی که واکسن خود را در زمان‌های اعلام شده دریافت نکرده اند، هرچه سریع‌تر نسبت به این امر اقدام کنند. دکتر لطفی افزود: با توجه به تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در انجام سریع واکسیناسیون عمومی در استان، نیاز است هم استانی‌ها نیز با مشارکت خود در دریافت به موقع واکسن علیه این بیماری، مجموعه سلامت را در این راه یاری رسانند.
او با بیان اینکه کماکان شاهد آمار بالای مراجعه افراد مبتلا و مشکوک دارای علائم ویروس کرونا به مراکز ۱۶ساعته سطح استان هستیم، توصیه کرد: شهروندان با مشاهده علائم مشکوک به ویروس کرونا، لازم است در سریع ترین زمان ممکن به پزشک خانواده خود مراجعه کنند تا در صورت نیاز بتوانند با انجام تست‌های تشخیصی در مراکز ۱۶ساعته، از ابتلای اطرافیان خود به بیماری کووید ۱۹ آگاه شوند و از شدت یافتن بیماری نیز پیشگیری کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تنها راه برون رفت از بحران کرونا را واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، دوری از تجمعات و دوررهمی‌ها و پرهیز از ترددهای غیرضروری عنوان کرد.
او در این نشست به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی ویروس کرونا پرداخت.
دکتر لطفی همچنین ظرفیت تخت‌های ویژه و عادی بیمارستان‌های استان، فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی ویروس کرونا و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی را مورد ارزیابی قرار داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی