[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

کرونا ۷۰۸۴ قربانی گرفت ، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع قربانیان ویروس کرونا در فارس به هفت‌هزار و ۸۴ نفر رسید. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام جان باختن هفت هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز سه‌شنبه و دیروز چهارشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را هفت‌هزار و ۸۴ نفر اعلام کرد.
او اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک‌میلیون و ۴۵۶هزار و ۹۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۲هزار و ۶۴۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۳۱هزار و ۵۳۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۴هزار و ۵۶ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۸۶هزار و هفتصد بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۷۳هزار و ۱۱۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر همتی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و ۵۹۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۹۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. او با بیان اینکه تاکنون پنج‌میلیون و ۴۹۴هزار و ۹۲۲ دوز واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه‌میلیون و ۵۹هزار و ۳۶۴ دوز نوبت اول و دومیلیون و ۴۳۵هزار و ۵۵۸ دوز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است. معاون بهداشت دانشگاه با توجه به اینکه برخی از افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده اند و به دلیل اختلالات احتمالی، اطلاعات دریافت واکسن آنها در سامانه salamat.gov.ir ثبت نشده است، اظهار کرد: این افراد می‌توانند با در دست داشتن کارت واکسن خود به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند و نسبت به ثبت موارد اقدام کنند و پس از آن امکان دریافت کارت واکسن دیجیتال برای این افراد نیز فراهم می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی