[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

مانور پیشگیری از تغییر کاربری اراضی برگزار شد ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: اولین مانور در حوزه قرارگاه شماره 2 پیشگیری و مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان با پوشش دهی شمال غربی انجام شد. 
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، ذبیح الله سیروسی در ارتباط با دستگاه‌های متولی گشت‌های هم پوشان قرارگاه مذکور تصریح کرد: با هماهنگی صورت گرفته توسط قرارگاه شماره ۲ حفاظت اراضی و با دعوت از نمایندگان دستگاه‌های متولی امور زمین اعم از شهرداری منطقه ۱۰، معاونت اجرایی شهرداری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، منابع طبیعی و آبخیزداری، بخشداری مرکزی، گشت جرائم و کارشناسان امور اراضی شهرستان شیراز از مبدأ قرارگاه واقع در شمال غربی شهرستان آغاز شد و ضمن بازدید و بررسی باغات بلوار دکتر حسابی، نهر اعظم، انجیره و گلستان در منطقه گویم خاتمه یافت. 
او خاطرنشان کرد: در مانور مذکور علاوه بر رژه موتوری گشت‌های حفاظت اراضی دستگاه‌های متولی امور زمین نسبت به صدور اخطاریه و دیوارنویسی به تعداد ۲۰ مورد اقدام گردید. سیروسی با اشاره به حضور هیئتی متشکل از مسئولان و کارشناسان امور اراضی و یگان حفاظت استان خوزستان به منظور آشنایی و الگوبرداری از فعالیت‌های قرارگاه‌های پیشگیری و حفاظت از اراضی کشاورزی همزمان با مانور اظهار کرد: با توجه به توصیه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و با هدف واکنش سریع به تخلفات تغییر کاربری‌ها در اراضی کشاورزی تعداد ۳ قرارگاه حفاطت از اراضی در شهرستان شیراز پیش بینی شد که بلافاصله ۲ قرارگاه تأسیس و در راستای اهداف وارد عمل شد. عملکرد این قرارگاه‌ها به حدی خوب و جالب توجه بود که سایر استان‌ها نیز به فکر اجرای این ایده افتادند و استان خوزستان برای الگوبرداری وآشنایی با عملکرد قرارگاه با حضور در آنجا از نزدیک با فعالیت کارشناسان آشنا شد که برای بازدیدکنندگان حمایت و تعامل با دستگاه قضایی و نیروی انتظامی جالب توجه بود. 
این مهم الگو و راهکار مناسبی برای استفاده از امکانات دستگاهای مختلف در جهت هم افزایی و افزایش کارایی گشت‌های حفاظت اراضی در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز می‌باشد و می‌تواند در استان‌های دیگر نیز الگوبرداری شود.
این مقام مسئول همچنین با تأکید بر وظیفه ذاتی و قانونی این قرارگاه که صرفاً مجری اجرای احکام صادره از دستگاه‌های قضایی می‌باشد، ابراز کرد: ۷ مورد ساخت و ساز از نوع دیوارکشی و نصب درب ورودی در مساحت حدود پنج‌هزار مترمربع که در بدو مرحله تخلف بودند، با هماهنگی و به صورت قانونی تخریب گردید و همچنین وسایل و ابزارآلات مربوط به مشاور املاک غیرمجاز در محدوده قرارگاه شماره ۲ حفاظت اراضی توقیف و از ادامه ساخت آن جلوگیری شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی