[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

مدیریت تعارضات بین‌المللی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: تحقق دیپلماسی اقتصادی به ویژه در حوزه فناوری و محصولات فناورانه به افزایش جابه‌جایی سرمایه، تکنولوژی و تخصص در کشور منتهی می‌شود و منجر به کاهش یا حل تدریجی معضلاتی همچون بیکاری، فقر، مشکلات زیست محیطی و کمبود آب خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در وبینار دیپلماسی اقتصادی ایران در حوزه فناوری و محصولات فناورانه افزود: دیپلماسی اقتصادی به معنای اولویت یافتن موضوعات اقتصادی در سیاست خارجی است و یکی از ابزارهای مهم در پیشبرد اهداف بلند مدت برای رشد و توسعه اقتصادی کشورها به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: یکی از ابزارهای نوین، کارآمد و قدرتمند دولت‌ها برای کنش در فضای بین‌المللی و دستیابی به موقعیت بهتر در اقتصاد جهانی، دیپلماسی اقتصادی است.
او اظهار داشت: اقدامات رسمی دیپلماتیک علاوه بر اینکه دسترسی به بازارهای خارجی را برای کسب و کارهای ملی تسهیل می‌کند، برای جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی نیز در تلاش است و بر اثرگذاری روی قوانین بین‌المللی در جهت پیشبرد منافع ملی هم تأکید دارد.
رئیس اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: دیپلماسی اقتصادی فعال می‌تواند حرکت ایران را در مسیر بهبود اقتصاد داخلی تسهیل کند.
رازقی افزود: دیپلماسی اقتصادی علم و فناوری نقش عمده‌ای در ایجاد و شکل گیری ائتلاف‌های منطقه ای و بین‌المللی دارد و در واقع این دیپلماسی با تأکید بر علم و فناوری می‌تواند تعارضات میان کشورها و ملت‌ها را با کمترین هزینه مدیریت کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی