[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

بیماران مزمن کلیوی رایگان درمان می‌شوند ، روزنامه شیراز نوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همزمان با هفته حمایت از بیماران کلیوی، انجام سالانه بیش از ۳۰۰ پیوند کلیه برای بیماران مزمن کلیوی در استان فارس را نمودی از توانمندی مجموعه سلامت فارس در این حوزه عنوان کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «اورنگ ایلامی» با اشاره به اینکه بیست و سوم تا سی ام آبان، با عنوان «هفته حمایت از بیماران کلیوی» در کشور نام‌گذاری شده است، افزود: در حال حاضر به یک‌هزار و ۸۰۶ بیمار دیالیز خونی و ۱۱۵ بیمار دیالیز صفاقی در مراکز دیالیز استان ارائه خدمت می‌شود.
او افزود: بیمارانی که به تشخیص پزشک معالج خود نارسایی مزمن کلیوی دارند و نیاز به یکی از روش‌های جایگزین کلیه دارند، بیمار خاص محسوب شده و پس از تعریف شدن کُد خاص در سامانه‌های بیمه ای تحت پوشش بیماران، ضمن رایگان شدن خدمات دیالیز، مطابق بسته خدمتی ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحت پوشش قرار می‌گیرد.
دکتر ایلامی از ارائه خدمات رایگان پاراکلینیک مانند آزمایش، سونوگرافی، رادیولوژی، خدمات دندان‌پزشکی، ارائه تعدادی از داروها و خدمات بستری به این گروه از بیماران خبر داد و گفت: در سال گذشته به ۱۶۲ بیمار کلیوی نیازمند، بیش از هشت‌میلیارد ریال وام قرض الحسنه با همکاری بانک‌های عامل استان پرداخت شده است. معاون درمان دانشگاه با بیان اینکه راه اندازی و توسعه بخش‌های همودیالیز و دیالیز صفاقی، نوسازی تجهیزات بخش‌های دیالیز و هماهنگی در امور مربوط به بیماران پیوندی از جمله مهم‌ترین رسالت‌های اداره بیماران خاص این معاونت است، اضافه کرد: از ابتدای همه گیری کووید ۱۹ با برگزاری نشست‌های زیرمجموعه دانشگاه ابلاغ شده است.
دکتر ایلامی با تأکید بر همکاری همه جانبه با انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان در راستای بهبود ارائه خدمات به بیماران کلیوی استان، غربالگری بیماران با انجام تست PCR، جداسازی بیماران مبتلا، در اولویت قرار دادن واکسیناسیون کووید ۱۹ و آنفولانزا در بیماران کلیوی را از جمله اقدامات انجام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه 
نام برد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی