[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

کلاهبرداری میلیاردی با وعده اقامت در انگلیس ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی «مرودشت» از شناسایی فردی که با ترفند گرفتن اقامت برای شهروندان در کشور انگلیس از طریق فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری کرده بود، خبر داد. 
سرهنگ «فرشید زینلی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در فضای مجازی او را فریب داده و مبلغ یک‌میلیارد ریال از او کلاهبرداری کرده، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت. وی اظهار داشت: شاکی مدعی بود در شبکه اجتماعی اینستاگرام با فردی آشنا شدم که با پیشنهاد اخذ اقامت در کشور انگلیس اقدام به کلاهبرداری یک‌میلیارد ریال از من کرد و دیگر پاسخ‌گوی تماس تلفنی من نبود. وی ادامه داد: مأموران پلیس فتا با به‌کارگیری روش‌های فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم مذکور را در یکی از استان‌های شمالی شناسایی کردند و با هماهنگی مقام قضایی خسارت شاکی جبران و وجه به حساب شاکی عودت گردید.
این مقام انتظامی هشدار داد کاربران فضای مجازی باید هوشیار باشند و فریب وعده‌های پوشالی شیادان فضای مجازی را نخورند و همچنین خریدهای اینترنتی خود را از سایت و درگاه‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند، انجام دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی